Seznam darů, které měli možnost vydražit v sobotu 4. listopadu od osmé hodiny večerní návštěvníci Galerie slováckých vín a přispět tím na Domov pro osoby se zdravotním postižením Kunovice-Na Bělince, obsahoval exkluzivní sběratelské kousky, ale i výrobky v podobě obrazů či keramického anděla přímo od klientů na Bělince.

Celkově se tak vydražila částka přes sedmnáct tisíc korun. Ta by měla poputovat na pomůcky pro čtyři školáky Domova Na Bělince, na ozdravné pobyty klientů Bělinky a na dovybavení samotného domova.

„Upřímně řečeno, došli jsme se do Galerie slováckých vín spíš podívat na vystoupení sestry, která působí v Mistřických frajárkách. O charitativní akci jsme se dozvěděli až tady, nicméně do dražby se určitě zapojíme a taky určitě ochutnáme něco z mladých vín, abychom přispěli i tímto způsobem na Bělinku," řekla Marie Kolková.

Celou koncepci dobročinné sbírky vysvětlil za Galerii slováckých vín Alois Knap.

„Akci Koštování pro Bělinku jsme měli už jednou v tomto roce, a to na začátku března. Zájemci přispívají na domov tak, že si v naší degustační sadě vín nalijí jednotlivé vzorky a zaplatí za ně koupenými lístky. Z nich pak poputuje výtěžek pro Bělinku. Mimo to pak dáváme do populární dražby také nějaké lahve vína," popsal charakter dobročinné akce za Galerii slováckých vín Alois Knap.

Nejvyšší částka v dražbě padla na keramického anděla od klientů Bělinky, který se prodal za tři tisíce korun. Mimo něj dali návštěvníci částku dva tisíce šest set korun za poukaz na večeři do hotelu Koníček, či dva tisíce čtyři sta korun za francouzské Chateauneuf du Pape.

„Za každou dobročinnou akci jsme velice vděční, naštěstí u nás na Slovácku dlouhodobě spolupracujeme s některými společnostmi a nadacemi, které nám přispívají několikrát do roka. Často také děláme výstavy obrázků našich klientů nebo se na aukcích snažíme prodat jejich výtvory, což si naši klienti vždy velmi užívají, stejně jako dnes," sdělil vedoucí zařízení Domova Na Bělince Pavel Hašek.

Domov Na Bělince poskytuje přes dvacet let kompletní péči o pacienty s lehkým, ale i těžkým mentálním nebo kombinovaným postiženým. Ve své současné kapacitě se dokáže postarat o jednašedesát klientů, kterým poskytuje ubytování, stravu a celkovou náplň dne.