„V jejím názvu je přesmyčka oblíbeného filmu, v němž hrál můj švagr Luděk Sobota, ale jinak děj mé komedie nemá s legendárním filmem nic společného. Snad jen to, že komedie o nedobrých lidských vztazích je hodně nabitá humorem," uvedl Jaroslav Sypal, který se proslavil v roli poručíka Hrubce v komediích Byl jednou jeden polda.

V opevněném slovanském hradisku představil počátkem srpna loňského roku svoji divadelní prvotinu, hořkou komedii ze současnosti s názvem Kšanda, kterou režíroval Rostislav Kuba.

„Už tenkrát divákům slíbil, že za rok přijede do skanzenu se svojí druhou komedií, ale její název neprozradil. Svůj slib splnil," nechal se slyšet správce archeoskanzenu Lubomír Sláma.

Do komedie Zítra to roztočíme, Jaroušku! obsadil Kateřinu Kornovou, Terezu Šefrnovou, baviče Josefa Mladého a kromě jiných i herce, malíře a zpěváka Martina Maxu. Ten sice přijel do skanzenu až půl hodiny po zahájení komedie, ale stačil do své role kominíka Freda, co nosí jenom smůlu, včas „naskočit".

„Opožděný příjezd na Modrou zdůvodnil Martin tím, že cestou na Moravu ho píchla vosa do krku, který hodně otékal, a herec začal ztrácet hlas. Musel se tedy podrobit v jedné nemocnici ošetření," vysvětlil Maxovo zpoždění Lubomír Sláma. Jemu se svalovec Martin svěřil, že každý den pro udržení své postavy a zdraví udělá pět set dřepů.

Martin Maxa ukázal v komedii své vypracované tělo nejen Kateřině Kornové, ale i divákům. Zejména divačky se nemohly vynadívat na jeho svalnatou postavu, když v průběhu hry vysvlékl kominický mundúr a zůstal na pódiu jen v tílku a trenýrkách.

V hudební komedii se představili manželé Hádaví, Evženie (Kateřina Kornová) a Jaroušek (Jaroslav Sypal) jako nesmiřitelní rivalové a byli jako oheň a voda. Rozpoutal se mezi nimi nelítostný souboj plný komických situací, v němž žádný nechtěl prohrát. A tak to pořádně roztočili a v závěru se diváci dozvěděli, který z manželů vyhrál.

„S herci jsem po skončení komedie prožil nezapomenutelnou noc. S Jarouškem Sypalem a vynikajícím bavičem Josefem Mladým jsme se rozcházeli v neděli ráno, bylo půl šesté," svěřil se s pousmáním Lubomír Sláma.