Kde a proč se vlastně nápad zrodil, vysvětluje šéfredaktor Deníků na střední a východní Moravě Martin Nevyjel.

Co si má čtenář představit pod názvem Česko zpívá koledy?

Není to žádná monstrózní akce, jak je dnes velmi moderní. Prostě jde o příjemné podvečerní setkání lidí z regionu, kteří mají rádi Vánoce, koledy a chtějí si spolu se stejně naladěnými kamarády, přáteli, ale také lidmi, které osobně neznají, zazpívat koledy.

Ale úplně malá akce to není. Vždyť zpívat má přece celá země…

Ano. Vtip koledování je hlavně v tom, že rozezpíváme všechny kraje v celé České republice, a to ve stejný moment. Během patnácti minut by se tak všem, kdo přijdou na náměstí, mělo podařit spolu s kolegy třeba z Plzně, Prahy, Hradce Králové nebo Českých Budějovic rozezpívat opravdu celou zemi. Ze všech měst pak bude koledy přímo přenášet Rádio Impuls.

A co se bude zpívat?

Nevybrali jsme nic těžkého. Půjde o tři koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Nejde o žádné zpěvácké výkony, ale spíše o společné naladění se na vánoční notu. Já také nejsem žádný velký zpěvák, ale zajdu si koledy zabroukat. Nás, kdo jsme muzikálně nepolíbení, bude na pódiu doprovázet sbor složený z malých a velkých zpěváků.

A kdo se kromě regionálního Deníku na akci podílí?

Vy všichni. Občané Zlínského kraje, přespolní, naši čtenáři, ale i lidé, kteří si s chutí zazpívají. Udávat tón nám budou žáci zlínské Hudební školy Yamaha. Koledy bude přenášet Rádio Impuls a o akci uslyšíte i v televizi Nova.