Velmi osobitý talent ale projevovala už jako malá holka, která tu a tam počmárala ubrus na kuchyňském stole.

„Ta moje dílka se nezachovala, ale pro tu moji bezmeznou tvořivost, kterou chtěli rodiče ukočírovat, mě přihlásili na Základní uměleckou školu v Uherském Hradišti, na níž jsem prošla malířskou průpravou,“ loví v paměti Veronika, kterou má veřejnost spjatu hlavně s Turistickým centrem Velehrad, v němž je galeristkou.

Z lavic základní školy zamířila na hradišťskou uměleckoprůmyslovou školu, kde si zvolila obor propagační a výtvarné grafiky.

Po maturitě nezapochybovala Veronika o správně nastoupené cestě za uměním.

Vystudovala obor animovaná filmová tvorba na Vyšší odborné škole filmové ve Zlíně a úspěšně pak dokončila bakalářské studium na Fakultě multimediálních komunikací zlínské Univerzity Tomáše Bati.

Veronika se dovede radovat z maličkostí, které si umí užít, ale umí si také vychutnat vycházky do přírody.

„Příroda inspiruje moji tvorbu už od středoškolských let. Díky ní vytvářím obrazy s mikroskopickou tematikou. Svoji tvorbu jsem nyní rozšířila o malbu na módní doplňky, při níž se opět inspiruji krásami přírody,“ nastiňuje Veronika svoji novou tvůrčí činnost, k níž přidala ještě tvorbu sběratelských magnetek, které vytváří pro lukrativní turistické oblasti Zlínského kraje.

„Mým vzorem jsou všichni lidé, kteří na tomto světě něčeho velkého dosáhli, prospěli tím ostatním a zůstali přesto sami sebou.  Uchvacuje mě secese prezentovaná díly Alfonse Muchy nebo obrazy malíře Františka Kubiny z Velehradu, držitele světové ceny Salvadora Dalího z roku 2006,“ neváhá se svěřit Veronika, která v malování našla své štěstí.

Své perokresby a oleje už vystavovala na mnoha místech Česka, ale i v zahraničí. Její dílka jsou v soukromých sbírkách lidí v Evropě i za mořem.

„Tvorba pro mě znamená vytvoření si vlastního světa, který odpovídá mé momentální náladě. Ve svých perokresbách a olejomalbách se snažím zachytit a uchovat rozmanitosti tohoto světa, ale jsem také fascinována světem snů a iluzí,“ zní vyznání mladé výtvarnice z Tupes.