Sobotní premiéry (17. ledna) se zúčastnily také dvě sudičky divadla Marie Zelená a Květa Fialová. Lucie Bílá diváky pozdravila prostřednictvím telefonu. Podle prvních ohlasů všechno nasvědčuje tomu, že Slovácké divadlo i díky nové komedii stále patří ke komediálním velmocím u nás.

FOTOGALERIE ZDE

Hlavní role v Tenoru na roztrhání svěřil režisér Bellan Martinu Vrtáčkovi a Davidu Vaculíkovi. Ten přiznává, že kromě zpěvu pro něj byly nejtěžší milostné scény. „Ale Robert Bellan se toho muchlování asi nevzdá, protože má rád na jevišti slečny ve spodním prádle. Teď mě napadlo, že to tam chce mít možná proto, aby mi ty scény mohl předehrávat,“ usmál se herec a potvrdil, že při práci vládla pohodová atmosféra. „Je vidět, že Robert komediím rozumí. Diváci to vědí taky a přicházejí znovu a znovu a rádi se nechají humorem nakazit,“ poznamenal Vaculík.

Hlavním hrdinou komedie je světoznámý tenorista, který přijede do Clevelandu zazpívat postavu Othella. Bohužel, před vystoupením požije spoustu prášků na spaní, zapije je alkoholem a usne. Majiteli divadla nezbývá nic jiného, než navléknout do kostýmu nenápadného, ale talentovaného zpěváka Maxe v domnění, že nikdo nic nepozná. Vtom se ale skutečný zpěvák probudí a dožaduje se vstupu do divadla. Následuje kolotoč záměn, nedopatření, omylů a bláznivých situací.

Bellanovy inscenace jsou divákům velmi dobře známé. Rychlé šípy i hra 1+2=6 posbíraly celou řadu cen na divadelních festivalech a dohromady je viděly desítky tisíc diváků. O to těžší bylo podle režiséra najít další hru, která by splňovala náročné představy. Nakonec se rozhodl sáhnout po prověřeném titulu, který The New York Times označily za jednu ze dvou nejlepších komedií na světě napsanou žijícími autory.

„Specifikum naší inscenace je, že některé postavy zpívají úryvky z operních árií. A pokud vím, dosud všechna divadla používala originální nahrávky s hlasy operních hvězd a herci jen předstírali, že zpívají – na rozdíl od našich herců, kteří budou zpívat naživo,“ prozradil Bellan.

Josef Kajetán

Čtěte více: vpravo nahoře Související články