„Protože v současné době řádí v regionu chřipka a děti jsou kvůli ní upoutány na lůžko, vzaly jsme dnes na sebe podobu zdravotních sester. Třeba děti nejrůznějšími hrami, soutěžemi a tanci trochu poléčíme," spřádaly s úsměvem plány strůjkyně dětských radovánek. A že se připraveným programem trefily do vkusů dětské drobotiny, o tom žádný z rodičů a prarodičů, doprovázejících na karneval své ratolesti, nepochyboval.

Umět děti zabavit, k tomu je potřeba hromada zkušeností. A ty vychovatelky družiny mají. Zdrojem dětských radovánek nebyl jen rej masek, ale také nejrůznější soutěže a hry, do nichž protagonistky svátku pohádkových kostýmů, Barbora Křemečková s Martinou Šimonovou děti vtáhly. Atmosféru karnevalové pohody dotvářela diskotéka. Na taneční parket zval kluky a holky DJ Simens.

Překvapením karnevalu byl Jiří Sadila z Fryštáku, který se proměnil v klauna i dobrého baviče. Dětem i dospělým předvedl své umění z oblasti žonglování. Byla to prostě žonglovačka, žádný hněv a žádná rvačka. „Při vystoupení Jiřího Sadily se děti i dospělí dobře bavili. Žonglér při žonglování s klasickými i netradičními předměty kladl především důraz na komunikaci s diváky," pochvalovala si jeho program Martina Šimonová.

Pořádnou porci zábavy připravil karnevalovým návštěvníkům kroužky mažoretek, břišních tanců a aerobiku z tupeské základní školy, které vedou instruktorky ze Střediska volného času Klubko Staré Město.

Dětské radovánky ale neokořenila soutěž o nejlepší masku. „Všechny masky, které si děti samy připravily, nebo jim je maminky a babičky po večerech zhotovily, byly moc hezké. Vybrat tu nejlepší masku by bylo velice obtížné. Každé dítě si ale z karnevalu odnášelo domů nějaký dárek," vysvětlily družinářky, proč upustily od hodnocení masek.