Vzpomenout si na oblíbenou postavu z pohádky, knížky nebo filmu, prohledat skříň s oblečením nebo si karnevalový kostým nechat od maminky či babičky ušít, před karnevalem se u zrcadla do něj ustrojit, takový rituál provázel kluky a holky všech věkových kategorií, kteří se rozhodli, že se zúčastní radovánek v tělocvičně tupeské základní školy.

V jejich průběhu se v pátečním podvečeru dočkali bohatého programu. Čtvrt hodiny po jeho zahájení jim nabídl půlhodinku veselých kouzel mág, ale i herec Slováckého divadla Tomáš Šulaj.

„Kouzlil jsem ještě dřív, než jsem se stal hercem, což byl můj koníček od mých patnácti let. Protože jsem herec, tak si myslím, že to kouzlení je vhodným spojením s mojí profesí," svěřil se Tomáš Šulaj. Kouzlení se věnuje už čtvrt století.

Děti pak zval parket DJ Simens, zatímco jinou pestrou zábavu jim poskytly vychovatelky školní družiny Barbora Křemečková s Martinou Šimonovou v rolích havajských tanečnic, ale také mažoretky a školačky, které se pohybovaly v rytmu zumby. A že se trefily se do dětského vkusu, o tom nikdo ze zúčastněných nepochyboval.

Hodnotit oblíbenou masku bylo velice obtížné, protože všechny byly moc pěkné, ale na pomyslný stupeň vítězů by se asi nevešly.

„Každé dítě, které si koupilo vstupenku na karneval, na ni něco vyhrálo a odneslo si z tomboly domů alespoň jednu ze tří stovek cen," informovaly družinářky, alias havajské tanečnice. Dalších pětadvacet hodnotných cen bylo ještě losováno v takzvané VIP tombole.