To první ale nebylo z ranku těch přívětivých. Kvůli dopravním komplikacím na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem totiž museli neplánovaně strávit na cestě do Buchlovic sedm hodin. Tím se značně zpozdil jejich příjezd a protáhla zvuková zkouška, v důsledku čehož nemohla zahrát předkapela Kochta band ze Zlína.

„Mrzí mě, že nakonec nemohli vystoupit. Osobně jsem se na ně těšil. Bohužel muzikanti z Pražského výběru přijeli pozdě a všechno pak kvůli tomu nabralo skluz. Omluva za to směřuje také k divákům, kteří si Kochta band přišli poslechnout,“ řekl Deníku Filip Dohnal, hlavní organizátor akce, jež se konala v rámci 20. ročníku populárního open air festivalu Buchlovské hudební léto.

Kýžený koncert Pražského výběru odstartoval patnáct minut před 21. hodinou, když v euforické atmosféře plné očekávání představil Michael Kocáb na pódiu Hanku Kosnovskou, zpěvačku kapely Nil. Ta se při koncertu starala nejen o doplnění ženské vokální linky, ale také svými rozpustilými kousky bavila publikum v zaplněné amfiteátru.

Fanoušci Pražského výběru se postupně dočkali většiny jejich velkých hitů, včetně S.O.S., Proč jen já, či Zubaté, jež se v podobě živé loutky proháněla při skladbě po pódiu. Na něm se objevili také špičkový akordeonista Vojtěch Szabó nebo populární DJ Roxtar, kteří svým hudebním přispěním obohatili aranžmá některých „výběrovských“ skladeb.

Nechyběl ani maskot Ropotamo, jehož kostým na sebe tradičně oblékl Richard Šíma. Dva přídavky, které si rozvlněné publikum vytleskalo, koncert ve finále natáhly na 120 minut. Přes počáteční potíže lze říct, že se akce v Buchlovicích vydařila. „Já odjíždím spokojený. Není nad příjemně strávený letní večer, prodchnutý živou hudbou přímo od Pražského výběru,“ nechal se slyšet Ladislav Zbořil, který na akci přicestoval až od Slušovic.