„Nikomu bych tento týden moc nedoporučoval chodit k nám do divadla, protože je u nás všechno vzhůru nohama,“ varuje potenciální návštěvníky herec a mluvčí souboru Josef Kubáník.

„Až do pátku budeme zkoušet od rána do večera. Do toho se hlásí televizní štáby, zájemci o rozhovory s herci, novináři. Snad se nezopakuje situace, kterou jsem musel řešit s jedním režisérem, jenž před kamerou utekl do rekvizitárny a křičel, že dokud štáb neodejde, nebude pokračovat v práci. Tenkrát jsem se hodně zapotil,“ vzpomínal na perné chvilky Kubáník.

Diváci uvidí poprvé muzikál v pátek na veřejné generální zkoušce. I ta ale může být zastavena, aby režisér Radek Balaš s herci doladil detaily před samotnou premiérou. „Nestává se to často, ale občas se z hlediště ono známé 'stop' ozve. Je to totiž poslední šance, kdy ještě lze něco změnit,“ přibližuje dění Josef Kubáník.

Vstupenky na veřejnou generálku jsou stejně jako na sobotní premiéru beznadějně vyprodané. „Z více jak dvou a půl tisíce lístků na zářijové reprízy Adély máme k dispozici přibližně posledních dvacet,“ vypočítala Monika Burdová z programového oddělení divadla s tím, že muzikál Adéla ještě nevečeřela se asi stane dalším velkým hitem uherskohradišťského divadla.

(kaj)