Zmíněnou sbírkou se bude na ostrožském zámku prezentovat až do 30. září Monika Chmelařová z Polešovic. Výstava je určena pro celou rodinu. Kromě holčiček se určitě bude líbit i jejich maminkám, babičkám a snad i mužům. Ve čtyřech sálech galerie budou k vidění panenky od velikosti tří centimetrů až po 122 cm vysokou Gabrielu či Karime. Největší pozornost návštěvníků výstavy bude upřena na umělá miminka, která jsou k nerozeznání od živých.

„Jde o realistické neboli reborn panenky, které jsou stále módnější záležitostí. Zatímco na své první výstavě, která se uskutečnila v lednu v Nedakonicích, jsem se prezentovala padesáti pěti panenkami, které jsem vytvořila, v Ostrohu jich představím skoro stovku," svěřila se Monika Chmelařová, tvůrkyně rebornovaných panenek.

Návštěvníci ostrožského zámku se mohou těšit i na exponáty, které jejich sběratelka v Nedakonicích nevystavovala nebo na řadu překvapení. Raritou bude na výstavě kočárek ze sedmdesátých let 19. století, stopadesáticentimetrová mořská víla, ale také devadesáticentimetrový dědeček a stejně vysoká babička. Vystavená sbírka Moniky Chmelařové bude doplněna ručními pracemi, šitými šaty a doplňky, háčkováním, pletením a výšivkami. „Aby se lidé mohli vrátit na výstavě ve vzpomínkách do svého dětství, čekalo nás od pondělí stěhování panenek, plyšáků a kočárků z Polešovic do Ostrohu. Ale v ní budou exponáty do konce září, zatímco v Nedakonicích byly jen dva dny," radovala se sběratelka a tvůrkyně panenek.