Čekala tam na ně totiž divadelní dílna.

„Akce je již tradiční, pokaždé se koná s jiným divadelním spolkem. Letos jsme měli organizaci a program na starost my. Dílna trvala celý den a vyvrcholila vystoupením dětí, které celý den trénovaly, a my jsme jim nakonec na oplátku zahráli naše představení O třech motýlcích,“ poznamenala vedoucí Divadla Bláznů lovících ideje cedníkem (BLIC) Andrea Helmichová.

Příchozí děti si herci rozdělili do čtyř skupinek. Všichni si nejprve vyrobili loutky motýlků a poté přišlo na řadu vymýšlení scénáře, rozdělování rolí, učení se textu, nacvičování písničky a tanečního vystoupení motýlků na louce.

„Dětem jsme se snažili přiblížit práci na jevišti a s loutkami. Hlavně jsme je směřovali a ony samy si sestavovaly svůj konkrétní příběh, který pak chtěly zahrát ostatním divákům,“ uvedl člen Divadla BLIC Ivan Helmich.

Do divadelní dílny v sobotu zamířila také Anna Urbančová. „Vymysleli jsme příběh, kde hrají motýlky například dvě sestry a také namyšlený motýl. Já jsem měla roli doktorky. Příběh byl náš vlastní a moc se mi líbil,“ řekla malá divadelnice.

Více se dočtete ve středu 14. ledna ve Slováckých novinách