Ten ji před zaplněným sálem požádal písní o ruku. „Tancuj se mnú duša mojá, šak ty budeš žena moja," zpíval zatím nevinnou číst písně Ondřej Siman. Před stovkami diváků se jí vyznával. „Jsi tak nádherná a dokonalá, až se mně z tebe někdy motá hlava," usmíval se primáš Lintavy.

To ještě Alžběta poslouchala s úsměvem nic netušíce, co přijde. „Prostě tě miluju a chci si tě vzít za ženu," dokončil Ondřej Siman píseň a poklekl před překvapenou přítelkyni. Řekla ano. Rychlé šípy přispěchaly rychle s kyticí i šampaňským.

Ondřej Siman požádal svou přítelkyni o ruku po pěti letech, ale jak se i diváci dověděli z písně, znají se už od školky. Cimbálová muzika Lintava měla původně „jen" doprovodit představení nového vizuálu divadla a her na novou sezonu.

Diváci se v pátek dověděli, že už od pondělí je čeká nová nabídka v podobě: Marvinova pokoje v režii Michala Zetela, Králova řeč v režii Igora Stránského, Platonova v režii Břetislava Rychlíka, Měsíce nad řekou v režii Anny Petrželkové a konečně komedie Falešné našeptávání v režii Radovana Lipuse. (bm)