Ceny za choreografii přezvali nejen české, ale i zahraniční soubory. Nejvíce jich putovalo do Kunovic, konkrétně je získaly folklorní soubory Věneček, Malé Děcka z Kunovic, Děcka z Kunovic, Malý Handrláček a CM Mladá Lintava, Kunovjánek a CM Čapara.

„Za dokonalou rytmickou stránku celého pásma s využitím lidského hlasu ocenění obdržel soubor Hradišťánek II. Dalšími oceněnými byly Dolinečka a CM Dolinečka ze Starého Města a Děcka z Buchlovic s CM Džbáneček z Tupes,“ informovala ředitelka festivalu Romana Habartová.

Technická dokonalost vystoupení přinesla uznání dvěma souborům z Ruska a jednomu z Turecka. Uznání se dostalo také dětem ze Slovenska a Srbska. Vítězi další soutěže ve sportovním zápolení se staly Děcka z Kunovic. Součástí festivalu bylo také utkání verbířů, kteří bojovali ve třech kategoriích podle věku.

Vítězové jednotlivých kategorií Ondřej Huňař, Šimon Janků z Uherského Hradiště a Václav Varmuža ze Svatobořic-Mistřína postoupili na strážnický Mezinárodní folklorní festival, který se koná o víkendu.

„Na letošním Kunovském létě se představilo celkem 880 účinkujících, z toho pět souborů a pět muzik přijelo ze zahraničí. Diváků přišlo na pět tisíc,“ dodala Romana Habartová. (kh)