„Náš soubor se volně inspiroval komedií Františka Ringo Čecha Dívčí válka. Na jejích úpravách se se mnou podílela většina členů souboru. Když jsme loni v říjnu začali s nácvikem hry, bylo do té doby patnáct ze sedmnácti ochotníků divadelní múzou ještě nepolíbených,“ svěřila se režisérka prozatímního divadelního ansámblu.

Pod její pomyslnou taktovkou pojal ochotnický soubor velkolepě nejen nedělní premiéru komedie, která vzplála jako kometa na obloze, ale následně i dvě reprízy velkolepě. Každá postava měla v komedii svoji dějovou linii, která se proplétala s ostatními. Bylo až neuvěřitelné, kolik netušených humorných možností v sobě mistrně upravená komedie skrývala, ale také dokázala v obecenstvu vyvolat výbuchů smíchu a potlesku.

A právě citlivě vyvážená ingredience koktejlu zábavy ve třech představeních v průběhu necelých šesti hodin je zárukou toho, že komedie znovu přiláká nadšené publikum ve slováckých vesnicích.

„Pokud bude o naše představení zájem, rádi se s ním ještě někde představíme. Zda s prozatímním ochotnickým spolkem nacvičíme ještě jinou hru? Toto téma necháváme zatím otevřené, ale možná…,“ zasmála se pobaveně režisérka Karla Milošová.

Režijní zkušenosti získávala v Ostrožské Lhotě, kde dříve učila a bydlela. S několika nadšenci tam obnovila divadelní tradici. „Společně jsme zahráli tři představení. Velmi pozitivní je, že tamní divadelní spolek pokračuje s velkými úspěchy dál,“ řekla s neskrývanou radostí Karla Milošová.