„První čtenou zkoušku hry o dědictví hradu, v němž žije duch, mělo čtrnáct členů souboru v lednu před dvěma roky ve staroměstském společensko-kulturním centru. Po pohádce O Honzovi a princezně Zlatovlásce, která měla premiéru v roce 2016, jde o veselohru z dnešní doby,“ uvedla Olga Antošová, vedoucí divadelního ansámblu, který má ve městě stoletou tradici.

Diváci ji na prknech, co znamenají svět, uvidí v roli dědičky a nové majitelky hradu.

Režie a své autorské prvotiny se ujala Anna Hudáková, která několik let pracovala v kostymérně Slovenské televize.

„Anička už ve Starém Městě režírovala zmíněnou pohádku O Honzovi a princezně Zlatovlásce a každému z herců upravila kostým na míru a do finální podoby. Nejinak je tomu i u veselohry, jejíž premiéra je téměř na spadnutí. Autorem kulis je Michal Hudák a rekvizit Jan Hudák,“ prozradila Olga Antošová a svěřila svůj oblíbený citát: „Když se nenajdou aktivní amatérští herci, sebelepší umělecký vedoucí nebo režisér nic nesvedou.“ Podotkla, že grafický návrh plakátu pro připravovanou veselohru vytvořila Marie Olivová z Velehradu.

Tisková konference Centra slovanské archeologie  Moravského zemského muzea v Uherském Hradišti. Respondent Libor Blaha
Výzkum DNA odhalil 11 potomků velkomoravských velmožů

V hlavních rolích se představí osvědčení herci ochotnického souboru. V roli Ducha hradu Lukáš Martinák, majitelky hradu Olga Antošová a její sestry Jana Kluková.

„Už se moc těším na novou veselohru našich ochotníků, na jejich herecké výkony, které jsou při každé hře velice vyrovnané,“ svěřil se starosta Starého Města Josef Bazala.

Na premiéru staroměstských ochotníků se těší nejen lidé z města, ale i z okolních vesnic.

„Viděla jsem je účinkovat v hrách Moje žena – tvoje žena, V podhorském penzionu, Dámách a husarech či Tetičce z Radějova. Vždycky byli perfektní a v dobré kondici,“ nechala se slyšet Jana Mikulášková.

Vernisáž výstavy o letcích RAF na ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti.
Výstava o našich letcích z RAF doputovala do Hradiště