„Už máme za sebou vystoupení v Mladé Boleslavi a v Opavě. Na každý koncert přišlo téměř čtyři tisíce lidí. Publikum je skvělé, takže jsme všichni nadšení,“ řekl spokojený organizátor akce Petr Klér.

Mistr si na šňůru přizval Big Band Felixe Slováčka, se kterým už desítky let spolupracuje a návrh s radostí přijaly i dvě známé zpěvačky Leona Machálková s Monikou Absolonovou.

„Když jsem dostala nabídku účinkovat na narozeninovém turné, měla jsem samozřejmě obrovskou radost. Nejenom proto, že si Karla nesmírně vážím jako člověka i jako muzikanta, ale také proto, že hudební doprovod dělá orchestr Felixe Slováčka, který je prostě úžasný,“ pochvalovala si Leona Machálková.

Monika Absolonová je stejného názoru. „Koncerty jsou krásné a Karlovo publikum je strašně vstřícné. Je to prostě radost,“ doplnila.

Novesta se už hodinu před koncertem začala plnit nedočkavými příznivci Karla Gotta a kromě domácích bylo z davu slyšet i polštinu.

„K vám jezdím strašně rád. V hale už mám snad osmý koncert a na vaše město mám dobré vzpomínky. Do Zlína bych trefil klidně poslepu,“ tvrdil umělec.