Třiatřicetiletého Michala Zetela doporučila radě města osmnáctičlenná komise.

„Dne 25. srpna se konalo první zasedání komise pro výběrové řízení. Komise rozhodla, že k osobnímu pohovoru budou přizváni tři uchazeči. Dne 11. září se uskutečnilo druhé zasedání komise s osobními pohovory s uchazeči," uvedl mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Michal Zetel se narodil se v roce 1981, v roce 2004 absolvoval brněnskou JAMU obor činoherní režie. Spoluzakládal olomoucké divadlo Tramtárie, v roce 2005 stál u zrodu brněnského divadla Buranteatr, kde působil jako umělecký šéf, režisér i herec.

Spolupracuje i se Slováckým divadlem. Jeho první inscenací byla Oleanna, jež vznikla na Malé scéně v roce 2012. Druhou pak psychologická hra Kočka na rozpálené střeše.

„Líbí se mi, že Slovácké divadlo má pro město velký význam, herci se účastní společenského života města, nejsou zde do doby, než dostanou místo v Praze, ale proto, že zde opravdu chtějí být, a to je na atmosféře divadla velmi cítit. Je příjemné vidět, že divadlo tu má smysl, že tady koná opravdu kulturní službu," řekl Michal Zetel ve Slováckém divadle začátkem letošního února.