Žezlo po Petrovi Španělovi tak tentokrát převezme devítiletý Martin Darek Franta, jehož představení na ramenou legrútů přihlížel zaplněný sál vlčnovského Klubu sportu a kultury.

„Roli krále mi ve třídě spolužáci záviděli a sám z ní mám velkou radost. Chodím do dramaťáku a jako dospělý bych chtěl být hercem. Být z krále se proto nebojím a těším se na to,“ prozradil na sebe budoucí král Martin Darek Franta.

Speciální kouzlo měl letošní Krojový ples ve Vlčnově pro dlouholetou vedoucí Klubu sportu a kultury Olgu Floriánovou. Ta se totiž jeho prostřednictvím loučí se svým působením v obci, jejíž obyvatelé ji za tu dobu přirostli k srdci.

„Přestože vše organizuji stejně jako v minulých ročnících, pořád mi něco vzadu v hlavě říká, že je to naposledy. Určitě se však příště do Vlčnova vrátím, jenom v roli hosta,“ řekla Olga Floriánová.

Mezi obecenstvem přihlížejícím zábavnému pořadu naplněnému folklorem díky cimbálové muzice Čardáš nebo folklornímu souboru Vlčnovjan si večer užíval i Karel Novosad z Havřic.

„Navštívil jsem Krojový ples poprvé kvůli rodině, protože neteř vystupuje v jednom z pořadů. Pro dceru jsem dokonce sehnal vlčnovský kroj, což dá dneska fušku, tak jsme si to nemohli nechat ujít,“ dodal Karel Novosad.