Návštěvníci mohou využít především nový akreditační systém. Dříve si zájemci mohli koupit pouze jedno-, čtyř- a devítidenní akreditace. Letos si mohou zvolit jakoukoliv délku. Navíc jsou k mání balíčky jednorázových vstupů. "Chceme tak vyjít vstříc regionálním návštěvníkům, kterým se nevyplatí celodenní akreditace. Zatím je o balíčky zájem," prozradila ředitelka filmového festivalu Radana Korená s tím, že balíček je přenosný, takže každou vstupenku může využít někdo jiný. Novinkou je také možnost kupovat si lístky na koncerty a další akce on-line.

Letos bude filmovka navíc regulérně desetidenní. "Když už sem člověk přijede na ten druhý víkend, chceme, aby měl důvod zůstávat i na sobotní noční program. Proto jsme vymysleli v neděli dopoledne tři sekce, v nichž promítneme naše nejoblíbenější filmy, tedy moje, Jana Jílka a Ivy Hejlíčkové," nechala se slyšet Radana Korená. Vedení festivalu se rovněž rozhodlo přinést návštěvníkům více filmů, které vznikly během posledního roku. "Letní festivalové echo nabídne pět snímků, které zabodovaly na evropských filmových festivalech. Návštěvníci je tak uvidí dříve, než přijdou do kin," láká na jednu ze sekcí hlavní dramaturg filmovky Jan Jílek.

Hlavní partnerem desetidenního festivalu je město Uherské Hradiště. To si v zastoupení starosty Stanislava Blahy pochvaluje dlouhodobě výbornou spolupráci. "Každý problém jsme vždy dokázali operativně řešit. Jsem také rád, že vedení naslouchá tomu, co my ve městě potřebujeme, protože ne všichni obyvatelé jsou festivaloví účastníci a filmovka přináší ruch. LFŠ a Uherské Hradiště je silné slovní spojení," sdělil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.