Napište nám na facebook@slovackedivadlo. cz, my už to zařídíme. Není totiž nad to, když se mají dva až tři lidi rádi,“ tyhle věty se minulý týden objevily na Facebooku Slováckého divadla. O co jde?

„Od září divákům nabízíme předplatné na příští rok a často se setkáváme s odpovědí: „Chodil/a bych do divadla rád/a, ale nemám s kým. Tak tomu trochu pomůžeme,“ říká herec Josef Kubáník. Nápad je to vynikající a všechno kolem něj tak snadné.

Každý, kdo napíše na uvedenou e-mailovou adresu, si podle Josefa Kubáníka může být jistý tím, že se mu divadelníci pokusí najít někoho stejně nezadaného, kdo by chtěl volný čas v divadle trávit také. „Nemusí to být hned životní partner, klidně může jít o kamarádku, novou známou nebo jen člověka, který má rád divadlo a rád si o něm povídá,“ vysvětluje mluvčí.

Prvním zájemcem, který se ozval téměř okamžitě, je čtyřicetiletý Jarek Strnad ze Starého Města. „Rád se směju, bavím, mám mnoho přátel a kamarádů, ale chybí mi osůbka, se kterou bych chodil do divadla,“ napsal divadelníkům. Pokud všechno klapne, tak se má nač těšit.

Příští rok herci nastudují hned šest novinek nebude mezi nimi chybět komedie Jak důležité je míti Filipa, oblíbený retromuzikál Kdyby tisíc klarinetů s živou kapelou na jevišti, nová hra s Květou Fialovou s názvem Oskar a růžová paní, i česká klasika v podobě strhující a napínavé hry Kalibův zločin v režii J. A. Pitínského.

Předplatné divadelníci nabízejí až do konce roku od září si je pořídilo už více než 7000 lidí a každým dnem do divadla přicházejí další zájemci. Uvědomují si totiž, že jedinečná příležitost užít si večery ve společnosti vynikajících her a oblíbených herců se nemusí opakovat.

Sehnat vstupenky do Slováckého divadla bez předplatného je totiž v Uherském Hradišti velký oříšek.

Josef Kajetán