„V minulých letech měly folklorní dny velký ohlas, tak jsme se letos rozhodli dát tomu větší prostor, dát to do dvou dnů a každý z nich koncipovat trochu jinak," uvedla Petra Kučerová, PR manažerka Slováckého léta.

Úterý patřilo klasickému folkloru. Kromě vystoupení dětských a dospělých folklorních souborů z Uherskohradišťska program organizátoři zpestřili také soutěžemi – první byla o pojídání koláčků. V té vyhrál Roman Kubín, který byl nejrychlejší ze tří soutěžících. „Polykat to bylo problém, ale šel jsem do toho, abych vyhrál vstupenku do aquaparku pro svou přítelkyni," zhodnotil Roman Kubín.

Druhá disciplína už byla o něco odvážnější, soutěžilo se ve svlékání na čas. Úkolem bylo odstrojit krojovaného mládence či slečnu rychleji než protivník. Úterní program pak zakončil svým vystoupením soubor Rosutec ze Žiliny.

Středa se nesla v odlehčenějším duchu. „Tento večer byl spíše na téma folkloru, protože tito interpreti pojímají folklor trochu jinak než klasickým a tradičním způsobem," vysvětlila Petra Kučerová.

Diváci si tak mohli poslechnout například Jitku Šuranskou, držitelku ceny Anděl, kapelu Cimballica a cimbálovkou Harafica a Ohnica. Večer zakončili muzikanti z Ohnice besedou u cimbálu.

V dalších dnech se mohou lidé těšit na „divokej pátek", kdy v rámci programu vystoupí kapela Divokej Bill. Fanoušci si ji mohou přijít poslechnout dnes od 21 hodin na Masarykovo náměstí. Už od půl osmé se ale na stejném místě mohou těšit na regionální skupinu Free Fall.

Na sobotu pak pořadatelé připravili bigbít, FitDenDam a zábavné odpoledne pro děti. V neděli Slovácké léto končí. Posledními vystupujícími tak budou tanečnice street dance a kapely Red Hot Chilli Peppers revival, jež zahrají od 17 hodin na hradišťském náměstí, a vše zakončí skupina Tabák v 18 hodin.

Autor: Karolína Peřestá