Předtím, než na pódiu tamního Klubu kultury vystoupily kapely Kryptor, Incalm, After Evolution, Kern či domácí Dagnes, si tak hudebníci i s návštěvníky připomenuli památku na před lety zesnulého bubeníka Roberta Tinku.

„Jezdíme různě na koncerty každý týden a do Dolněmčí jsme dorazili tak trochu z nostalgie. Přece jenom kapela Kern hraje hity našeho dětství. Zvědaví jsme ale určitě také na Kryptor nebo místní Dagnes. Těšíme se na dobrou zábavu,“ přiznali se pozitivně naladění Luboš Zapletal z Rožnova pod Radhoštěm s Martinou Kurtinovou z Lidečka.

Až z Orlických hor přicestovali na ROBfest 32letý Báňa se svou přítelkyní. „Kolem 200 kilometrů dlouhá cesta od nás z Kunvaldu až sem trvala zhruba tři hodiny. Přilákala nás nabídka kapel, které v Dolním Němčí dnes hrají,“ prozradil Báňa, fanda skupiny After Evolution. Robert Tinka v letech 1988 – 2010 působil v dolněmčanských kapelách Dagnes a AmöbiA. Na jeho počest pak v roce 2011 vznikl minifestival ROBfest.

Bezmála 200 000 korun věnovali podporovatelé ze Slovácka Dětskému nadačnímu fondu Krtek, působícímu při Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně.
Pro Krtka v Hradišti vybrali skoro 200 tisíc korun