Vladimír Furdík patří k hrstce Čechů a Slováků, kteří se prosadili v Hollywoodu. Jedná se o světově proslulého kaskadéra, který spolupracoval s desítkami režisérů a stovkami hereckých hvězd.

V rámci jeho návštěvy LFŠ budou mít festivaloví diváci možnost nahlédnout do tajů kaskadérského umění i natáčení seriálu Hra o trůny, kde Vladimír Furdík ztvárnil děsivého Nočního krále.

Wojciech Smarzowski, jedna z nejvýraznějších osobností současné polské kinematografie, se do Uherského Hradiště vrací po dvou letech. Jeho nejnovější počin, sociálně-kritický snímek Klér, vidělo v Polsku už víc než pět milionů diváků, uvede na letošní LFŠ.

Ve středu 31. července pak festival ve spolupráci s platformou KineDok pořádá ve Skate parku u Sportovní haly projekci celovečerního dokumentu o zrodu tuzemské skateboardové subkultury King Skate.

Mladistvou energií a eruptivní rockovou hudbou napumpovaný film, který získal Českého lva za nejlepší dokument, doprovodí režisér Šimon Šafránek a skejtová delegace.

Ilustrační foto
Víkend bude na plavky. Letní horka vydrží i po něm

Na letošní Letní filmové škole se AČFK po bezmála čtvrtstoletí rozloučí se svým Projektem 100, největší a nejprestižnější přehlídkou klasických filmů, které si v českých kinech nenechalo ujít kolem 850 000 diváků.

Rozlučka se bude konat v innogy letním kině na Masarykově náměstí ve čtvrtek 1. srpna v rámci dne AČFK, kdy festival uvede nejúspěšnější film poslední dekády přehlídky Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

“Projekt 100 procházel za dobu své existence několika dramaturgickými změnami, kterými jsme se snažili reagovat na vývoj v oblasti finanční náročnosti projektu, změny formátů či diváckých preferencí. A ačkoliv se tyto změny ukázaly býti správnou cestou, neustálé zvyšování cen za práva a kopie filmů a snižování podpory Státního fondu kinematografie nás nakonec donutily projekt ukončit úplně. Mrzí nás to, ale na druhou stranu jsme hrdí, že se tak specifický projekt podařilo udržet celých dvacet čtyři let, přestože původně bylo plánováno deset ročníků,” řekla předsedkyně AČFK a ředitelka LFŠ Radana Korená.

Nemocnice v Uherském Hradišti. Ilustrační foto
ARO v hradišťské nemocnici řeší hromadný odchod lékařů

Také letos bude Letní filmová škola před kinem Hvězda provozovat charitativní obchůdek, tentokrát na pomoc dětskému domovu Městečko Milosrdenství sv. Mikuláše na západní Ukrajině. Pomoci může kdokoli tím, že do obchůdku věnuje své nepotřebné oblečení či si nějaký kousek zakoupí.

Kavárna POTMĚ
Na filmovou školu do Uherského Hradiště zamíří kavárna POTMĚ
43. Letní filmová škola Uherské Hradiště. Ilustrační foto
Filmovka nabídne Monkey Business, HaDivadlo i bulharské filmy