„Mezi mými spolupracovníky nechyběla osvědčená muzikálová jména, choreograf Radek Balaš a herec Tomáš Šulaj. A k nim jsem pozval ještě jednu půvabnou a talentovanou herečku,“ vyjmenovává režisér.

Proč divadlo uvádí další muzikál, když dva věčně vyprodané má na repertoáru? „Každý rok přinášíme premiéru jednoho nového muzikálu,“ vysvětluje Igor Stránský. „Tento trend chceme dodržet i nadále, slíbili jsme to našim divákům. Proto jsme Song pro dva nastudovali.“

Stránský ve spolupráci s choreografem Radkem Balašem už několikrát dokázal, že jsou skvěle se doplňujícím tandemem. Není tedy divu, že i novinka byla očekávána s velkou netrpělivostí. Tu posiluje i fakt, že hlavní roli vytvoří držitel ceny Thálie v oboru muzikál Tomáš Šulaj. Jeho jevištní partnerkou je mladá posila Slováckého divadla Pavlína Vašková.

Atraktivní je i příběh samotný. Diváci se ocitnou v prostředí tvůrců muzikálových hitů a budou sledovat vývoj vztahu mezi zkušeným hudebníkem a půvabnou textařkou. „Nebude nouze o překvapení a nečekané rozuzlení,“ slibuje režisér.

Premiéra muzikálu Song pro dva se ukustečnila v sobotu 16. června ve Slováckém divadle. Nejbližší reprízy diváky čekají v sobotu 23. června a v neděli 24. června.

Otázka pro Igora Stránského

Muzikál Song pro dva je komorním příběhem skladatele a textařky. Kde jste objevil partnerku Tomáše Šulaje Pavlínu Vaškovou?

Když jsem zhruba před rokem uvažoval o tomto titulu, měl jsem jasnou představu, že Soňu Walskovou bude hrát Saša Vronská. Když mi počátkem tohoto roku oznámila, že se provdá a na konci divadelní sezony odejde za manželem do Prahy, zatočila se mi hlava. Co teď?! Hrát Song, nebo hledat jiný titul? Protože však mám přehled o mnoha divadlech v republice a v neposlední řadě i o uměleckých školách, rozhodl jsem se, že to risknu a vezmu si na roli Soni čerstvou absolventku muzikálového herectví Pavlínu Vaškovou, kterou jsem ve Studiu Marta JAMU v Brně viděl a moc se mi líbila. Práce je to pro ni těžká. S tak náročným úkolem se ještě nepotkala. Ale nesetkala se také snad nikdy s takovou šancí. Zdá se, že ji začíná držet pevně za pačesy.