Opět jde o slavný příběh, u kterého se dá předpokládat, že bude naplňovat hlediště divadla po dlouhé měsíce. Herci studují velmi očekávaný muzikál Carmen. Premiéra bude už 18. dubna.

„Carmen bude po několika letech vážným muzikálem, který nebude šetřit emocemi a u kterého jistě dojde i na slzy dojetí. Herci tak chtějí dokázat, že zvládnou všechny muzikálové polohy a obstojí i v tak náročném projektu, jakým Carmen bezesporu bude,“ vysvětluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.
Náročnost projektu dokazuje i pohled do studia, kde vznikala nahrávka k inscenaci. Diváky čeká celkem sedmnáct hudebních čísel. Vášnivé skladby budou střídat tklivé melodie v podání téměř celého souboru divadla. Na nahrávce se podílelo sedmnáct umělců včetně držitele Thálie v oboru muzikál Tomáše Šulaje a jeho kolegů, kteří se v nominacích na prestižní ocenění několikrát objevili. Diváky čeká osm hromadných velkolepých písní, tři duety a šest sólových skladeb. „Bude to něco zcela jiného, než na co byli diváci zvyklí. Sama se na výsledek těším,“ poznamenala představitelka Carmen Pavlína Vašková. Režisérka muzikálu Hana Mikolášková nešetří chválou. „Měla jsem velké štěstí, že Slovácké divadlo má herečku s takovými možnostmi a talentem, jako má Pavlína Vašková. Myslím, že v jejím pojetí bude Carmen ženou ryze současnou, která zároveň budí soucit svou snahou vyrovnat se mužům, zároveň touží po něčem tak prostém, jako je láska něžného a pozorného muže.“

Autorem hudby je Ondřej Brousek, který momentálně patří k nejžádanějším muzikálovým tvůrcům. Se Slováckým divadlem nespolupracuje poprvé, na podzim stál u zrodu muzikálu Adéle ještě nevečeřela. Za pozornost stojí i autor textů Pavel Cmíral. Jeho jméno je skloňováno v souvislosti s našimi nejlepšími zpěváky pop music. Texty od něj si do svého repertoáru vybral Karel Gott i neméně náročná první dáma šansonu Hana Hegerová.

Josef Kajetán