Tento pátek se bude příběh masožravé kytky hrát na slováckých prknech už potřicáté.

Pověst o Adéle, která během představení roste, tančí, zpívá a nakonec sežere i jednoho z hlavních hrdinů, už překročila hranice regionu. „Muzikál Adéla ještě nevečeřela se zařadil k našim nejoblíbenějším inscenacím, zájem o něj je takový, že bychom jej mohli hrát denně a byl by stále vyprodaný. To ale není možné, proto prosíme všechny diváky, na které se se vstupenkami zatím nedostalo, o trpělivost,“ žádá herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Jeho slova potvrzuje Monika Burdová z programového oddělení divadla, kde evidují desítky hromadných objednávek.

„Čekací doba na vstupenky může dosáhnout až jednoho roku,“ přiznává s tím, že všechno je věc domluvy a že pracovnice programového oddělení s diváky úzce komunikují. „Slibujeme, že se na všechny dostane, jen to bude možná trvat o trochu déle než v jiných divadlech, “ uzavírá Josef Kubáník.

Muzikálu v režii Radka Balaše se evidentně daří. Představitel hlavní role Tomáš Šulaj byl za ztvárnění Nicka Cartera nominovaný na Cenu Thálie, inscenace získala cenu popularity, probojovala se mezi sedm nejlepších komedií u nás a vystoupila na pardubickém Festivalu smíchu, v jednání je účast na dalších festivalech. Herci jsou zváni do televizních pořadů, skladby z muzikálu divadlo vydalo na CD. Po páteční třicáté repríze se počet diváků, kteří komedii viděli, vyšplhá za hranici 11 tisíc. V publiku už usedly i známé osobnosti, mezi nimi představitelka slavné babičky z Kolji Liliana Malkina, herečka Luba Skořepová i Naďa Konvalinková a Květa Fialová.

Josef Kajetán