Výtvarnice Eva Vítová a Viera Bošková jejím prostřednictvím ukážou, že ušlechtilé acháty, ametyst, jantar, karneol, jaspis a další minerály mohou být netradičním a nádherným šperkem nebo doplňkem.

Kurátorka výstavy Blanka Rašticová (na snímku) potvrzuje, že se bude na co dívat. „Ta výstava svou atmosférou, pohodou a náznakem jara by měla každého návštěvníka pohladit po duši. A samozřejmě by měla oslovit i ty, kteří mají vztah k přírodě jako takové, ale zejména k horninám a kamenům. Ty jsou použity nejen na špercích, ale také na malbách na hedvábí, někdy až do udivujících detailů,“ popisuje novou expozici Blanka Rašticová.

Šperky Evy Vítové už příznivci umění v Uherském Hradišti měli možnost spatřit a Viera Bošková se představuje malbou na hedvábí a kresbou pastelem. Obě autorky v minulosti tvořily a spolupracovaly se zaniklým Ústředím lidové umělecké výroby a Ústavem bytové a oděvní kultury, kde měly možnost seznámit se s celou škálou tradičních lidových technik a využít je pro tvorbu originálních moderních módních doplňků, nepostradatelných pro současnou ženu, jakými jsou šperk nebo textilní variace. Výstava bude k vidění do 29. dubna.

Autor Petra Kučerová