Většinu příchozích v ní doslova zaskočila dokonalá věrnost dobového vybavení a jeho uspořádání v místnostech. Když tím bytem procházíte, je to totiž, jako byste nahlíželi do jednotlivých desetiletí minulého století. Kuchyň je zacílená do padesátých let minulého století, zatímco hlavní vybavení obýváku je už spíše z let šedesátých a ložnice je vybavena zařízením z let dvacátých. Zajímavá je koupelna, kde vana, pračka a záchod pocházejí ze třicátých let minulého století a další doplňky pak z let padesátých. Jedním z důvodů fascinující přesvědčivosti zmiňovaného prostředí, které většina z nás zná z dob svých babiček, je neuvěřitelný důraz na detaily, jenž je patrný z umístění všech artefaktů. Mimo to je však důležité vědět, že věci věnovali Muzeu Bojkovska v převážné míře obyvatelé Bojkovic a okolních obcí.
„V podstatě se to dá nazvat Bojkovsko sobě. Ty věci jsem od zdejších lidí sbíral dva roky. Mým snem totiž bylo zaměřit se na moderní dějiny, které jsou stále opomíjené. A my bychom neměli ztratit kontakt ani s tou nedávnou minulostí," naznačil ředitel a zároveň i jediný zaměstnanec Muzea Bojkovska Tomáš Hamrlík. A byl to právě on, kdo si dával záležet na všem, co a kam do historického bytu umísťuje. „Dobové jsou vypínače, i Rudé Právo natrhané na záchodě místo toaletního papíru. Dokonce se mi podařilo sehnat malíře se starými válečky, a tak i vzory na stěnách jsou přesně takové, jaké se používaly v minulých časech," přiznává Tomáš Hamrlík. Originálem je údajně i lino na podlaze, které pochází z jednoho starého domu v centru města. „Majitelé nám ho jen očistili a nalepili, kam jsme potřebovali," doplil starosta Bojkovic Petr Viceník.
Co však v pátek v muzeu otevřeli také, to jsou dvě krátkodobé expozice. Jedna mapuje 130letou historii dobrovolného hasičského sboru z Bojkovic a druhá představuje obrazy místní malířky Ladislavy Kotačkové. „Hasiči mají výstavu zaměřenou ke svému 130letému výročí. Co ale musím vyzvednout, je jejich velmi vstřícný přístup. Část věcí totiž nejen že na výstavu dodali, ale po jejím skončení je muzeu věnují. Je mezi nimi například soubor historických uniforem. Moc si vážím tohoto krásného příkladu spolupráce," poznamenal Tomáš Hamrlík.
Celkem se od 1. června nachází v osmi expozicích Muzea Bojkovska zhruba 1500 předmětů na ploše téměř 500 metrů čtverečních. Kompletace posledních dvou muzejních prostorů – historického průřezu obecnými dějinami včetně dvou světových válek na chodbě muzea a expozice spolků a sportu, by měla být hotova na sklonku letošního roku. „Pokud vše půjde podle plánu, tak do konce letošního roku by mohly být všechny stálé expozice dokončeny a čeká nás „běžný provoz" – pořádání krátkodobých výstav, přednášek besed a programů," naznačil ředitel muzea. Muzeum Bojkovska má být otevřeno pro veřejnost, spolu s informačním centrem mikroregionu Bojkovsko, denně od 9 do 17 hod.