Páteční večer ve Vlčnově se tak nesl v duchu první republiky v programu nazvaném Šlágry z časů našich babiček. Atmosféru navodila kapela i svým oblečením a stylem vystupování, součástí programu byla také módní přehlídka zajímavých modelů oblečení z období první republiky.

„Kapelu Melody Gentlemen jsme pozvali v rámci programu vlčnovského kulturního léta, takže po předešlých letech, kdy jsme tady při této příležitosti měli kapely které představily hudbu ve stylu šedesátých či sedmdesátých let, nebo v duchu ABBY či country, máme dnes dá se říct noblesní atmosféru v duchu swingového orchestru, z dob první republiky. Pro všechny je to určitě příjemným zpestřením," přiblížila ředitelka Klubu sportu a kultury ve Vlčnově Olga Floriánová. Podotkla, že součástí programu byla i přehlídka dobového prvorepublikového oblečení.

„To oblečení máme ze sbírek, nosí se velmi dobře, je elegantní, slušivé a lichotí postavě. Tenkrát se dbalo i na doplňky, takže nechybí kloboučky, rukavice, prostě všechno to k sobě ladí," usmála se jedna z modelek Marie Létalová. Prozradila, že s kapelou Melody Gentlemen pravidelně vystupují a jejich skupina se jmenuje Prvorepubliková móda. Do Vlčnova skupina která předvádí dobové módní přehlídky přijela z Břeclavi.

„Je to zkrátka swing, který zahřeje u srdce, jsem moc rád, že jsem měl možnost poslechnout si prvorepublikové hity, které mne provázely životem, hlavně ve filmech pro pamětníky, byla to moc milá akce," pochvaloval si páteční večer ve vlčnovském Klubu sportu a kultury Stanislav Runtag z Vlčnova.