Pane řediteli, právě začala v pořadí už třiasedmdesátá sezóna Slováckého divadla. Jak se na ni těšíte?

Těším se na ni velmi, protože to bude má čtvrtá sezóna ve Slováckém divadle a já věřím, že už jsem do tajů a pravidel fungování vrostl natolik, abych si ji mohl konečně užít, a ne se jen strachovat, co se kde pokazí, nebo co nového a dalšího je třeba řešit. A musím se přiznat, že tituly v předplatném na rok 2019 mě naplňují vzrušení. Myslím, že budou bavit i naše diváky.

Mohou se i diváci letos těšit na nějaké novinky nebo změny?

Na novinky se mohou těšit určitě, například na další předplatitelskou skupinu SD Junior, cílenou na děti, pro které je naše pohádkové předplatné již málo, ale na žákovské předplatné se ještě necítí.  Žádné zásadní změny však nechystáme, předchozí tři sezóny byly myslím změn plné a já cítím, že je načase také vychutnávat plody společné práce, a nejen pořád něco měnit a vymýšlet. Tedy myslím provozně, umělecky se naopak snažíme hledat stále nová témata a přístupy k nim.

Co byste divadlu do nové sezóny 2018/2019 popřál a co byste si přál vy?

Ta přání vlastně splývají. Divadlu bych přál mnoho zasažených a spokojených diváků, ne ve smyslu upokojených, ale takových, kteří si z divadla odnášejí něco cenného, radostného, nadějeplného a naplňujícího. Já si přeji to stejné a udělám pro to maximum.

Novou sezónu zahájila komedie Rychlé šípy

Na domácí scéně se divadelníci poprvé představili poprvé po prázdninách toto úterý komedií Falešné našeptávání, ale to už měli za sebou dvě představení Rychlých šípů. “V Olomouci jsme hráli pod širým nebem pro absolutně vyprodané hlediště, ve kterém sedělo šest set diváků. Lepší start sezóny jsme si nedovedli představit,” uvedl představitel Jindry Hojera David Vaculík, který zároveň oznámil, že se před koncem roku stane potřetí tatínkem. Osobně mu k tomu pogratuloval i skutečný Jindra Hojer, který o prázdninách oslavil už neuvěřitelné 94. narozeniny. “Moc stojím o to vidět jubilejní reprízu a rozloučit se s Uherským Hradištěm,” přeje si jeden z největších fanoušků uherskohradišťské komedie, podle nějž Jaroslav Foglar jednoho z čestnách chlapců pojmenoval. “Počítáme, že 500. reprízu odehrajeme před příštími prázdninami. Teď jsme na čísle 480.,” prozrazuje představitel Dlouhého Bidla a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Na domácí scéně jsou Rychlé šípy v plánu po jedné repríze v září i v říjnu. Z celkových více než 750 vstupenek jsou volné už jen přibližně dvě stovky.

Do Slováckého divadla míří Simona Stašová

Bravurní komedii Shirley Valentine odehraje v neděli 9. září ve Slováckém divadle hvězda českého divadla a filmu Simona Stašová. Představení je beznadějně vyprodáno.

Hra o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět a v repertoáru jej má i Slovácké divadlo, je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu.

Simona Stašová se o této roli sama vyjádřila: „Shirley Valentine je v každé z nás. V každé ženě, která vychovala děti, svědomitě plní své mateřské i manželské povinnosti, vaří, nakupuje, uklízí, chodí do práce a přesto, nebo právě proto, jí něco v životě chybí. Možná jí chybí ten člověk, kterým byla, než se vdala. Možná jí chybějí sny, které jako mladá holka měla, ale netroufla si je zrealizovat. Možná jí chybí docela obyčejný cit, který manželstvím okoral. Možná si potřebuje jenom s někým popovídat a ono není s kým. Shirley Valentine cítí, tak jako cítíme my všechny, že život ubíhá, a ještě bychom třeba něco rády zažily. Něco. Dobrodružství. A sníme o tom, že nám někdo řekne, že ještě na dobrodružství nejsme staré.“