Před zcela zaplněným klubem se představily české kapely Soul Wild Aeon, Heaving Earth a Pandemia, aby následně večer zakončil domácí Hypnos.

V případě této skupiny se jako již na Míru tradičně, jednalo o poslední koncert v právě končícím roce. Kapela před fanoušky mohla zúročit svůj um, který sesbírala například v rámci nedávného domácího turné s nestory thrash metalové scény – kapelou Debustrol. Hypnos tentokrát své fanoušky lákal na svou už pátou dlouhohrající desku s názvem The Whitecrow.

„Je neuvěřitelné, že je to už rok, co jsme se tady naposledy sešli. Jsme zase o něco starší a o něco zkušenější," přivítal posluchače po první skladbě frontman Hypnosu – basák Bruno. Poté už se svými spoluhráči natěšené příznivce zahrnul jak průřezem z celé dosavadní tvorby kapely, tak i několika novinkami.

Zbrusu nová nahrávka skupiny Hypnos vznikala jak v bzeneckém studiu Shaark, tak i v norském Toproomu, a to pod taktovkou norského producenta Borge Finstada. Album, které svou návštěvou poctilo devět speciálních hostů, spatří světlo světa 25. března 2017. 

Autor: Jiří Kordovaník