Divadlu se takový tah vyplatil. Hit oslaví už v pátek od 19 hodin jubilejní 50. reprízu. Úspěšnějším muzikálem je už jen o tři roky starší Donaha!.

Světová premiéra muzikálu o masožravé květině Adéle, která má za úkol pomstít špatnou známku na vysvědčení, se uskutečnila v září 2008.

Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Herci s komedií vystoupili na několika divadelních festivalech, představitel hlavní role Tomáš Šulaj byl za ztvárnění Nicka Cartera nominovaný na Cenu Thálie, inscenace získala cenu popularity Slovácký Oskar a do dnešního dne ji vidělo téměř dvacet tisíc diváků. V publiku usedly i známé osobnosti, mezi nimi představitelka slavné babičky z Kolji Liliana Malkina, dále pak Luba Skořepová, Naďa Konvalinková, Květa Fialová, ale i někdejší slovenský prezident Rudolf Schuster. Divadlo vydalo i CD s hudbou.

„Režisér Balaš přesně ví, co mají diváci rádi a ti jej za to odměňují nekonečnými ovacemi,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že je rád, že už nemusí divákům říkat, že je vyprodáno na několik měsíců dopředu. „Dva roky Adélu hrajeme měsíc co měsíc, někdy i vícekrát. Teď už je čekací doba na lístky v řádu týdnů. Na červnové představení ale vstupenky ještě máme,“ doplnil.

Josef Kajetán