„Jsem moc rád, že se vyčasilo a samostatný sobotní programový blok tak velkolepé akce se podařilo vytvořit. Za ní ale stojí velká snaha a nadšení řady lidí, což ostatně bylo na vydařeném programu patrné. A toho si velice vážím," uvedl muž na postu starosty Uherského Brodu a senátor Patrik Kunčar. Připomenul, že z podnětu lidí, kteří se ve městě starají o kulturu, Bílokarpatské slavnosti vznikly a jednou za dva roky jsou obohaceny o Dny Naardenu.

„Všichni máme zájem naše město s rozšířenou působností, pod nějž spadá 29 obcí, více zviditelnit a trochu víc ho udělat centrem regionu i spádové oblasti," svěřil se uherskobrodský starosta.

Program slavností rozdělili organizátoři do tří dnů. Ten sobotní patřil už od dopoledních hodin jarmarku se spoustou stánků s nepřeberným množstvím rozličného zboží, ale také s ukázkami lidových řemesel. Na nedostatek návštěvníků si pořadatelé rozhodně stěžovat nemohli, ani dopoledne, ani při odpoledním programu, který odstartoval Vlasta Horváth s kapelou.

Jeho koncert, stejně jako vystoupení dětského folklorního souboru Holúbek nebo hudební překvapení bubeníků a muzikantů z holandského spolku Nardinc, sledovalo zcela zaplněné centrum před pódiem, zčásti zakrývající budovu městské radnice.

Muzikanti Horváthovy kapely se unisono shodli na tom, že záplavy posluchačů při jejich koncertu na brodském náměstí byly opravdu fantastické.

„Hlavním a zásadním je pro mě moje kapela, s níž koncertuji. Pro mě není nic hodnotnějšího, než se chopit kytary nebo si sednout za piano a hrát naživo. Na každý koncert se svými autorskými písněmi kladu velký důraz," svěřil se Vlasta Horváth.

Lidé, kteří v sobotu navštívili na brodském náměstí jarmark nebo kulturní program odcházeli domů spokojeni.

„Je to nepopsatelný zážitek navštívit jarmark a ještě přitom poslouchat nebo se i chvílemi kouknout na účinkujícího Vlastu Horváta a jeho kapelu nebo na folkloristy Holúbku či muzikanty z Naardenu," řekl Slováckému deníku Vítězslav Kovář.

Stále v obležení byl stánek Holanďanů se sýry, které prodávali tradičním způsobem, jak se u nich říká, čerstvě od nože. Byly ručně odkrojeny a zabaleny do speciálně vyrobeného balicího papíru na sýry.

„Sýr z našeho stánku je ryze farmářský a pochází z okolí holandského města Gouda. Farmářský sýr je vyrobený přímo na farmě bez chemických přísad a z kvalitního čerstvého mléka tamních soukromých krav," ujišťoval kupující jeden z prodejců.