V první kategorii zvítězil Kamil Čech z dětského folklorního souboru Hradišťánek. „Druhá kategorie měla jediného favorita, který zvítězil na celé čáře, a tím je Lukáš Činč ze zlínské Voničky II. Ve třetí kategorii nakonec na prvním místě skončil Martin Pěcha z Kunovic,“ prozradil Miloš Plachý.

Přehlídku zahájila kunovická místostarostka Ivana Májíčková, která přítomné přivítala. V porotě zasedli také Josef Bazala, starosta Starého Města a bývalý dlouholetý tanečník a vedoucí souboru Dolina, Ivan Marčík, bývalý tanečník souboru Olšava z Uherského Brodu, a Erik Feldvábel, několikanásobný vítěz verbířské soutěže ve Strážnici a tanečník souboru Dolina. Postu předsedy se ujal Miloš Plachý, bývalý dlouholetý choreograf a vedoucí souboru Kunovjan.

Letošního ročníku, který uváděl Borek Papp, bývalý tanečník brodského souboru Olšava, se zúčastnilo pouze devět verbířů. Ty doprovázela cimbálová muzika Mladí Burčáci, kteří si na tuto přehlídku odskočili z vlčnovské jízdy králů.

Podle slov porotců poděkování patří rodičům i vedoucím dětských souborů. „Každá soutěž má dva konce, vítěze i poražené. Je jen škoda, že se jich této přehlídky zúčastňuje tak málo, hlavně v té nejstarší kategorii,“ zakončil Plachý.

Všichni soutěžící obdrželi pamětní listy a se všemi přítomnými diváky se verbíři rozloučili společným verbuňkem (o jednom ze soutěžících verbířů Ondřeji Bazalovi se více dočtete v pátečním vydání).