Tam postoupila z regionálního kola z Vracova s písničkami Chovali mě maměnka a Kdybych já věděla. Předsedou poroty byl Jan Rokyta. Z každého soutěžního regionu nechyběl jeden zástupce. Za Uherské Hradiště se zúčastnila Jana Grabcová, která učí zpěv a klavír na hradišťské základní umělecké škole.

Co říkáš na své vítězství?

Do Velkých Losin jsem jela s tím, že si zazpívám s cimbálovou muzikou, potkám tam spoustu nových kamarádů se stejnými zájmy, ale vůbec jsem nepočítala s výhrou. Když jsem se pak dostala mezi dvacet a pak deset nejlepších, říkala jsem si, že mám asi velké štěstí, a pak, když jsem vyhrála, byla jsem hrozně ráda, ale ještě deset minut po vyhlášení jsem tomu nemohla uvěřit. Vrhli se na mě redaktoři z různých novin a natáčeli mě z České televize. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, nevěděla jsem, komu mám odpovídat dřív. Také jsem se fotila s loňskou vítězkou Petrou Hrubošovou, která je také od nás ze Slovácka, z Veletin. Po všech rozhovorech jsem hned telefonovala mamce a pak mojí učitelce zpěvu Ivaně Zámečníkové, která mě na tu soutěž připravovala, obě byly strašně rády.

A co na to tví blízcí a kamarádi?

Mí kamarádi mi to přejí. Babička bydlí hned v bytě pod náma, takže se prý každou chvíli chodila ptát mamky, jak jsem dopadla. Moje nejlepší kámošky mi pořád posílaly esemesky a přály mi hodně štěstí. To mi dodávalo hodně odvahy. Samozřejmě mamka nám psala každou chvíli. Já jsem celé ty tři dny byla strašně nervózní, a proto chtěl se mnou taťka jezdit na různé výlety, abych se odreagovala, ale já jsem radši seděla v pokoji a trénovala jsem. Jen v sobotu odpoledne jsme byli na bowlingu.

Kdo tě k lidové písničce přivedl?

K lidovým písničkám a vůbec ke zpívání mě přivedli mí rodiče. Už ve školce jsem začala chodit do dětského folklorního souboru Hradišťánek. Ve druhé třídě jsem začala chodit do sólového zpěvu k paní učitelce Ivaně Zámečníkové a ve stejný rok na kytaru, první tři roky k paní učitelce Veronice Josefíkové a dva roky už chodím k panu učiteli Lukáši Frýbortovi. Minulý rok jsem začala zpívat v cimbálové muzice, kterou vede Pavel Štulír. Naši skupinku Hradišťánku vede Jitka Čerstvá a Jana Vencelová. Do kytary a do zpěvu chodím na základní uměleckou školu v Hradišti.

Lidové písničky máš určitě ráda. Posloucháš i něco jiného?

Mám raději táhlé písničky, ty se mi líp zpívají, ale ráda si zazpívám i jiné písničky, hlavně ty, při kterých se dobře tančí. Třeba tance z okolí Bílovic. V pátek 8. června máme premiéru s Hradišťánkem. Tam se strašně těším. Ve volném čase zpívám ráda i moderní písničky. Líbí se mi třeba Avril Lavigne. V roce 2003 jsem byla na soutěži Yamaha Show a dostala jsem se až do celostátního kola, kde jsem zvítězila.

Ve svém volném čase hraješ i na kytaru. A co sport? Říká ti něco?

Nemám ráda atletiku, ale ráda hraju míčové hry, nejraději mám basket.

Jak se ti líbí na gymnáziu? Které předměty máš nejraději?

Na gymnáziu jsem celkem spokojená. Máme bezvadnou třídní profesorku, Bereniku Králíkovou, která je na nás strašně hodná a taky hodně naučí. Vůbec nemám ráda fyziku a matematiku, nějaké pohybové energie, výrazy, mocniny mě teda vůbec neberou. Naopak mám ráda angličtinu, chemii a samozřejmě hudebku a přestávky.

Už jsi přemýšlela o tom, čím bys jednou chtěla být?

Tak o budoucnosti mám jasno. Určitě bych se chtěla věnovat muzice. Jít na konzervatoř, vystudovat muzikálový zpěv a pak buď zpívat v muzikálech, nebo učit zpěv.

Jak vypadá tvůj obyčejný den, když přijdeš ze školy?

Každý den, když přijdu ze školy, se nějaký čas věnuju zpěvu a kytaře, pak se učím a pak si zpívám jen tak pro radost. Nebo jsem s přáteli, chodím ven a někdy se i ráda učím. Jsem hyperaktivní člověk, takže elán já mám pořád.