Ve čtvrtek 19. září ji její autor, herec Slováckého divadla Josef Kubáník, pokřtí také v Uherském Hradišti.

“Jsem tím zájmem až zaskočený, denně mi volají a píší lidé s dotazem, kde by mohli knížku sehnat, všem odpovídám, že několik kusů máme ještě v divadle a další vlna by měla na pulty dorazit zhruba za 14 dnů,” říká autor knihy, která pozoruhodným způsobem mapuje život jedné z našich nejoblíbenějších hereček, k níž jej vázalo osobní přátelství.

“Když jsem knihu četl, chvíli jsem se nahlas smál a chvíli mi běhal mráz po zádech. Tak moc je to osobní zpověď,” prohlásil skladatel, hudebník a herec Ondřej Brzobohatý, jenž knihu pokřtil v Praze.

“Tady u nás v Hradišti jsem jako kmotry oslovil kamarády, kteří dobře znají mě a znali dobře i paní Květu,” vysvětluje Josef Kubáník s tím, že jednou z nich je moderátorka Petra Kučerová a druhým pak režisér Igor Stránský.

Ten s oběma herci nastudoval slavnou inscenaci Harold a Maude, za níž Květa Fialová dostala Thálii.

Uherskohradišťský křest bude ale unikátní. Televize TVS totiž během něj natočí další díl pořadu Na kafe do Cafe, kam si ředitel televize Jan Dudek zve zajímavé hosty.

“Jožka bude v mém pořadu jako jediný podruhé. Ty důvody jsou dva. Jednak byl ze všech nejvtipnější a pak byl také nevětší fešák,” usmívá se Jan Dudek a slibuje zábavné vyprávění nejen o Květě Fialové, ale i o Josefových hereckých aktivitách jak na divadelních prknech, tak před filmovou kamerou.

Celá akce, u níž budou i nakladatelé, kteří slíbili, že do Hradiště přivezou rovněž nedostatkové knihy, vypukne zítra tedy ve čtvrtek v 18 hodin v Cafe 21.