VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kouzlo Slováckého divadla objevují v celé zemi

ROZHOVOR / Slováčtí herci odehráli v loňském roce 339 představení, což je nejvyšší číslo v historii a svědčí o opravdu mimořádném diváckém zájmu. Kouzlo uherskohradišťské scény ale začíná objevovat celá republika. Není to ještě ani měsíc od začátku nové sezóny a divadelníci mají za sebou devět zájezdů.

27.9.2017
SDÍLEJ:

Jitka Honsová s certifikátem.Foto: Marek Malůšek

Největší zájem je o legendární Rychlé šípy. Nicméně žádané jsou i ostatní tituly. „S Rychlými šípy jsme byli od začátku sezóny na sedmi zájezdech. Úspěch teď sklízí ale také inscenace Anny Petrželkové Měsíc nad řekou, která minulý týden reprezentovala s velkým ohlasem Zlínský kraj na mezinárodním festivalu Divadlo v Plzni a v listopadu pojede i na mezinárodní festival do maďarské Budapešti,“ říká ředitel slovácké scény Michal Zetel. V říjnu pak divadlo vyjede na dva zájezdy, a to s Nepřítelem lidu a s Marvinovým pokojem. “Místa, kam jednou přijedeme, se na nás obracejí znovu a chtějí další inscenace, protože tamní diváci jsou našimi tituly nadšení. Máme z toho samozřejmě radost,” uzavírá ředitel Zetel.

Manažerka Jitka Honsová: Pro naše diváky hrajeme nejradši

O Slovácké divadlo je zájem napříč republikou. Dokázala byste říct, která inscenace je nejvíc žádaná?

Nejžádanější inscenací Slováckého divadla jsou jednoznačně Rychlé šípy. Jejich věhlas je rozšířený napříč republikou. Jen za poslední 2 roky jsme s nimi byli na 35 štacích, což je polovina všech zájezdů v tomto období. Zájem o ně by byl ještě větší, ale bohužel kalendář není nafukovací a my máme závazky vůči našim divákům, pro které hrajeme nejraději. Rychlé šípy ale nejsou jedinou inscenací, se kterou jezdíme a je dobře, že naše divadlo je známé pestrostí a kvalitou repertoáru. V letošním roce jsme byli nebo budeme na zájezdech s devíti inscenacemi - to tady už dlouhá léta nebylo.

Podle čeho vybíráte, kam se pojede na zájezd?

Primárně se řídíme poptávkou. Ne vždy se však podaří skloubit dohromady časové a technické požadavky s místem našeho potencionálního účinkování. Pak jsme bohužel nuceni zájezd odříci.

Co se týče technické stránky zájezdu, jak náročné je přemístit třeba Rychlé šípy?

Zrovna Rychlé šípy patří mezi technicky jednoduché komedie. S nimi problém většinou nebývá. Avšak máme v repertoáru představení, o které by byl velký zájem, ale technicky není možní, abychom s nimi vycestovali. Jde například o muzikály, které jsou technicky a zvukově tak náročné a vytvořené pro specifikum našeho jeviště, že vycestovat s nimi je pro nás prakticky nemožné. Občas nás to zamrzí, jelikož je po muzikálech mezi diváky hlad. Ale na druhou stranu zakládáme si na tom, že děláme divadlo na špičkové úrovni, a proto nechceme po technické stránce dělat ústupky, které by ohrozily kvalitu.

Liší se publikum na zájezdech od domácího? Reagují diváci jinak?

Takhle obecně se to říci nedá. Diváci Rychlých šípů jsou víceméně stejní napříč republikou. Lidé tak nějak tuší, co od tohoto titulu dostanou a jdou se do divadla bavit. Jiné je to u inscenací, které jsou ve své interpretaci složitější. Například u nás velmi diskutovaná inscenace Měsíc nad řekou měla na zájezdu na Mezinárodní festival Divadlo v Plzni veliký úspěch.

Co je pro vás jako manažerku divadla při zařizování divadelního zájezdu nejsložitější?

Odpověď je zcela jednoduchá: dát dohromady možné termíny zájezdů tak, aby to neohrozilo hraní na naší domácí scéně, která je pro nás prioritou.

Autor: Blanka ŠmejdovcováAutor: Redakce

27.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavit a otevírat šampaňské mohla základna ODS Zlínského kraje, která se na výsledky voleb přesunula do komunitního Cafe 21 v Uherském Hradišti. Lídr kandidátky Stanislav Blaha se totiž stal poslancem.
14

Zlínská ODS zapíjela poslanecký mandát šampaňským

Ondřej Benešík. Ilustrační foto.

Benešík: Volební výsledek je pro KDU-ČSL daní za nepopulární politiku strany

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

Ve Zlámanci i Březolupech došli k volbám v krojích

FOTOGALERIE / Hodová chasa v čele se stárky Jiřím Vyoralem a Martinou Fuskovou navštívila v krojích volební místnost ve Zlámanci, kde se již tradičně konají hody uprostřed volebního klání.

Orel královský i mořský zemřeli na otravu

Otravy karbofuranem asi nejvíce trápí ornitology na Slovácku. Tímto způsobem zemřel letos třeba vzácný orel královský. Jeho tělo našli ornitologové nedaleko Havřic. Nedlouho po tom objevili o několik kilometrů dále tělo orla skalního. 

Dárci krve převzali na hradišťské radnici Zlaté kříže

Nebýt statečného a obětavého dárce krve, už 37 let by nebyla na světě. „Po porodu mého dítěte nastaly komplikace, ale díky dárci krve tady nezůstal manžel se dvěma malými dětmi sám. Proto si dárců krve velice vážím a děkuji jim za všechny lidi, kterým zachránili život, nebo jim vrátili zdraví,“ svěřila se Alena Gajdůšková, pacientská ombudsmanka a první viceprezidentka Svazu pacientů České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení