Souhlasil s ním i starosta spolupořádající obce Drietoma Jaroslav Mego. Proč tomu tak bude? V osmdesátých letech minulého století rozhodli soudruzi, že se Kopaničárské slavnosti budou střídat se Slavnostmi bratrství Čechů a Slováků na Javořině.

Vzhledem k tomu, že hrozenská tradice přerušena nebyla a konaly se tzv „malé" slavnosti, tak - sečteno - vychází na příští rok skutečně 63. ročník. Zahájení zpestřil i starosta polského města Darlowo, který připomněl 20. výročí družební spolupráce se Starým Hrozenkovem.

Starosta Vaculík pak musel sfouknout 60 svíček z dortu, který dostal k letošnímu životnímu jubileu.

Jinak slavnosti ve dnech 13. - 15. 7. proběhly podle připraveného programu, pátek patřil Setkání u Lípy bratrství a folklorním souborům s pomezí, večer zpestřila Moravanka Jana Slabáka.

Na sobotu byl připraven Jarmark lidových výrobců, malé podium oživily folklorní soubory (Slovácký krůžek Brno, Dolina Omšenie, Handrlák Kunovice, Melenčár Soblahov a Gajdoši z Kopanic) a dechovky (Vracovjáci, Vlčnovjanka).

Na hlavním podiu se vystřídaly soubory Kýčer Stará Turá, Javořina z Rožnova, zahraniční hosté Colombia Folklore Cultural Found, Villa San Bernando z Chile a domácí Kopaničár.

Hlavní program obstarala Lúčnica a zpěvák Xindl X se skupinou. Přestože hrozil déšť, návštěva byla velmi pěkná.

V neděli se po koncertu domácí dechovky Hrozenčané představily dětské folklorní soubor a také ještě jednou zahraniční hosté, žánr world muzic reprezentovala bratislavská Banda a slavnosti ukončily lidové veselice.

Autor: Miroslav Potyka