„Na druhý svátek vánoční uvedeme výpravnou pohádku o Květušce, chybět nebudou legendární Rychlé šípy a letošní rok uzavřeme komedií z divadelního zákulisí Bez roucha,“ uvedl ředitel Michal Zetel.

Pohádka pro děti i dospělé

Kouzelnou pohádku ze známého Špalíčku veršů a pohádek Františka Hrubína O Květušce, zahrádce a babici Zimici pro Slovácké divadlo zdramatizovala a režírovala Zoja Mikotová. Pohádku divadlo uvede v úterý 26. prosince od 15 hodin. „Pohádka je určena už dětem od tří let, ale měly by být připraveny na to, že místy se jedná o trochu strašidelnou pohádku, ve které však nakonec vše dobře dopadne. Herci na jevišti provozují i živou hudbu, takže v ní nebude jen co vidět, ale i slyšet,“ řekla režisérka. Zájem je velký, v pokladně zbývá poslední stovka volných míst.

Rychlé šípy táhnou i po 17 letech

Legendární Rychlé šípy netřeba dlouze představovat. Komedie režiséra Roberta Bellana je na repertoáru Slováckého divadla už sedmnáct let a má za sebou téměř 470 repríz a 125 tisíc diváků. „Rychlé šípy odehrajeme 27. a 28. prosince, obě reprízy jsou už ale beznadějně vyprodány. Ten, kdo chce naši správnou pětici vidět v akci, ale nemusí zoufat. V únoru jsme zařadili další dvě reprízy, a to 19. a 23. února a na ty vstupenky stále jsou,“ upřesnil Josef Kubáník.

„Pořád se nám to daří zvládat, ovšem stále častěji se musíme domlouvat na různých drobných úlevách, protože tu a tam někoho bolí záda, kotník nebo koleno. Holt, hrát si ve čtyřiceti na patnáctiletého je o něco komplikovanější, než když nám bylo něco přes dvacet. Takže bych nám ve vší vážnosti do budoucna popřál dostatek zdraví a ohebnosti, aby těch ústupků bylo co nejméně,” popřál Rychlým šípům hodně zdaru herec a představitel Mirka Dušína David Vacke.

Komedie naposledy

Hru Michaela Frayna se souborem nastudoval režisér Šimon Dominik. Komedie, kterou divadlo uvádí pod názvem Bez roucha Aneb Sardinky, sardinky!, vypráví o tom, co se při zkoušení a reprízování divadelní inscenace děje za scénou. „Na konci prosince uvedeme poslední tři reprízy, silvestrovské představení bude zároveň derniéra. Pár posledních vstupenek je ještě k dispozici,“ uzavřel ředitel Michal Zetel a upozornil, že při zakoupení 2 vstupenek na představení Bez roucha 29. a 30. prosince obdrží diváci od divadla dárek v podobě láhve vína ze speciální divadelní edice.

„Bez roucha si utahuje z divadla, tedy z toho, čemu se sami každý den věnujeme. V prvním dějství sledujeme nepříliš zdařilou generálku komedie Sardinky, sardinky! a v dalších dvou pak její ještě nepovedenější reprízy. Řečeno s nadsázkou: diváci konečně uvidí, jak se ty jejich oblíbené komedie zkouší a co při nich probíhá za scénou,“ uvedla dramaturgyně Slováckého divadla Markéta Špetíková. Komedie bude uvedena i jako poslední představení roku. “To je jediný večer, kdy je na jevišti dovoleno úplně všechno, tak toho pořádně využijeme,” těší se představitel režiséra Lloyda Jiří Hejcman.

Originální dárek? Lístky do divadla. Prodávají se už na březenZ blížících se Vánoc mají radost nejenom obchodníci, ale i divadelníci. Stále více lidí totiž dává přednost zážitkům, a tak jako originální vánoční dárky pořizují vstupenky. “Doba se posunula. Už je pryč ten čas, kdy mnohým udělal radost svetr, nebo mobil. Dnes jsou v módě zážitky, a to i ty divadelní,” přitakává ředitel slovácké scény Michal Zetel.

Pohled na rezevrační systém vstupenek do divadla, který je navíc online, takže všechno je možné zvládnout za pár minut z domova, mu dává zapravdu. “Na některé inscenace prodáváme lístky už na březen, ale letos je velkým hitem i předplatné, díky kterému mají diváci zaručený celý rok divadelních návštěv a také dárkové poukazy,” říká Michal Zetel, který se pokouší Slovácké divadlo otevřít širší veřejnosti a nabízet zážitky vskutku netradiční. Například v lednu bude mít premiéru komedie Úča musí pryč, kterou divadelnici budou hrát přímo ve školní třídě. Zájem je tak velký, že toto pondělí divadelníci přidali další tři reprízy. Zbylých šest je už beznadějně vyprodaných.(kaj)