„Posluchači se mohou těšit na sérii vyhlášených skladeb od Marsyas, Blue Effect, Nerezu, Luboše Pospíšila, Vladimíra Mišíka, Erica Claptona, Jimmi Hendrixe, Beatles, ale i autorskou tvorbu,“ prozradil Jaromír Orel z Městských kin Uherské Hradiště.

V sérii čtyř letních hudebních večerů v atriu kina zahraje také multižánrová skupina Tokyo a virtuozní kytarista David Uher (16. 6.), místní rockeři Free Fall a brňáci Zylwar (21. 7.) a na závěr sezony dorazí punková písničkářka Nikola Mucha se svým sólovým programem (18. 8.). Občerstvení bude zajištěno.

Odvolaná ředitelka Dagmar Bistrá
Petici na podporu ředitelky podepsalo více než 200 lidí. Projedná ji Rada města

Domácí Venca’s group mají za sebou řadu vystoupení. Na jejich repertoáru jsou skladby domácích i zahraničních interpretů.

Venca’s group pravidelně hrají na vánočních a velikonočních jarmarcích, na setkání Čechů a Slováků na Javořině, na lodi na Slavnostech vína nebo na akci Na kole vinohrady. Zahráli také jako předkapela na koncertě Vlasty Redla.

Kapelu FreeTom band z Veselí nad Moravou založil v roce 2020 zpěvák, kytarista a autor hudby a textů Tom Mikulec. Žánrově se kapela v začátcích pohybovala na pomezí folk-rocku a na jaře 2022 vydala debutové album ALRIGHT! Další tvorba se posunuje více do stylu rock’n’roll a blues. Momentálně hudebníci pracují na dalším albu, singl s novými písněmi představí letos v létě.