Desítky jeho návštěvníků si nenechaly ujít Benefiční koncert pro Zuzanku, jehož výtěžek poputuje na léčbu brzy sedmileté Zuzanky Orlové z Uherskohradiš­ťska.

Ta má od sedmi měsíců diagnostikovánu dětskou mozkovou obrnu, k té se později přidaly další nemoci a komplikace, včetně epilepsie, alergie na mléko i lepek, či nízkofunkční autismus.

V současné době se chystá na svůj již třetí léčebný pobyt v Egyptě, kde podstupuje speciální léčbu za pomocí tropických rostlin. Jeden takový pobyt i s léky na zbytek roku však rodinu vychází na zhruba 120 tisíc korun.

„Určitě bych do toho nešla, kdybych nevěděla, že to opravdu funguje. Zuzanka tam byla už dvakrát a strašně jí to pomohlo. Hned po prvním pobytu se zbavila epilepsie a mohla vysadit prášky k její léčbě. Proto i výtěžek ze sobotní akce bude použit pro tyto účely a všem za to moc děkuji," uvedla k sobotní akci maminka nemocné dívky Magda Říhová.

V průběhu večera, který moderoval David Pavlíček, vystoupily folklorní soubory Kunovjan, Vlčnovjan, cimbálová muzika Čardáš, Ženičky a klebetnice z Hluku či host Pivní umělecko-lihový soubor Chlastáš z Brna.

Patronem benefice je Nadace Synot, záštitu nad akcí převzal senátor Ivo Valenta.

„Když mne před časem oslovili sami folkloristé, jestli bych jim s organizací této benefice nepomohl, neváhal jsem ani sekundu. Je skvělé, když se skupina mladých lidí dokáže nadchnout a uspořádat akci, která pomůže šestileté Zuzance, která trpí dětskou mozkovou obrnou," vyjádřil se v té souvislosti Ivo Valenta, který sám zakoupil 100 lístků na akci a ty následně rozdal seniorům na Uherskohradišťsku.

Sobotní program zakončila beseda u cimbálu. Celková částka, kterou se v sobotu večer podařilo vybrat, dosáhla výše 58 515 korun.