„Jsem ráda, že jsme se po oné tragické události tak bleskurychle rozhodli, že musíme nějak pomoci. Ale nechci vám dávat smutek do duše. Přišli jsme, abychom vás povzbudili a finančně podpořili ty, kterých se to nejvíc dotýká," přivítala početné publikum Helena Vondráčková.

Zazněly ty největší hity její více než padesátileté kariéry, včetně oblíbených písní Dlouhá noc, Sladké mámení, Já vítám déšť či Přejdi Jordán. Zaplněný sál odměnil každé číslo bouřlivým potleskem a v závěru si vyžádal další tři písně jako přídavek.

Šek ve více než stopadesátitisícové hodnotě převzal místostarosta Uherského Brodu Petr Vrána. Spolu s ním umělcům za velkorysý dar poděkoval i ředitel uherskobrodského Domu kultury Jaroslav Mikulík.

„Datum 24. února 2015 se do historie Uherského Brodu zapíše černým písmem. Tato děsivá událost vyvolala vlnu emocí, rozhořčení, ale také solidarity. E-mail, že Helena Vondráčková a její kapela nabízí pomoc formou benefičního koncertu, obdržel starosta města do necelých dvaceti čtyř hodin od tragédie," uvedl Jaroslav Mikulík. (více k tragické události čtěte ZDE)

V rámci dvouhodinového vystoupení, po němž následovala i autogramiáda, zpěvačka uherskobrodským fanouškům také jako prvním prozradila, že se od září bude objevovat v muzikálu Mamma Mia.