„Hráči jsou vlastně výborně napsanou anekdotou o tom, že si nikdy nemůžete být jistí, koho máte vedle sebe. Že každý podvádí každého, každý každého šmíruje a nakonec na to dojede," říká představitel jedné z hlavních rolí Tomáš Šulaj. Hereckou partu hlavních postav doplňuje Zdeněk Trčálek a dvojice Martin Vrtáček a Josef Kubáník, která ještě nechyběla v žádné Bellanově komedii.

Pozoruhodná jsou ale i další jména. Přímo na jevišti hraje na akordeon výtečný slovenský muzikant Vojtech Szabó a s divadelníky se spojil i herec Petr Nárožný, jenž hrál ve slavné inscenaci Hráčů v pražském Činoherním klubu. „Gogolovi Hráči jsou dokonalí. Je to opravdu excelentní hra plná překvapení, vlastně brilantně napsaná tragikomická detektivka, kde nikdo z diváků neuhádne, jak byla celá ta mazaná bouda připravená," vzpomíná na výjimečnou divadelní událost a uherskohradišťským kolegům poradil zásadní detail, který pointu celé hry ještě zesílí. Poslední uvedení Hráčů je na programu dnes od 19 hodin.

O čem hra je

Tomáš Šulaj hraje v komedii Hráči mistrovského karbaníka Ichareva, jenž přijíždí do starého ruského hotelu s ďábelským plánem. Obrat o obrovskou sumu peněz místní hosty. Jaké je ale jeho překvapení, když se z trojice na první pohled neohrabaných karbaníků v provedení Josefa Kubáníka, Martina Vrtáčka a Zdeňka Trčálka vyklube stejně vychytralá partička, jako je on sám. Hráči se tedy spolu raději domluví, spojí v jednu neporazitelnou tlupu a chystají se na velkou rybu. Jak to všechno může dopadnout? Nečekaně.

Autor: Josef Kajetán