Kromě osvědčených jistot, jakými jsou Marathon band, kouzelník Jiří Hadaš, módní přehlídka a bohatá tombola nabídl letos i několik novinek.

„Rozhodli jsme se rozšířit bál i do komorního sálu Reduty, kde hrála Cimbálová muzika Stanislava Gabriela. Zazpívat nám přišla Kristýna Daňhelová a dokázala, že má nejen krásný hlas, ale i dobré srdce,“ neskrývala spokojenost ředitelka střediska CESTA Zuzana Hoffmannová.

Kristýna Daňhelová je osmnáctiletá studentka z Uherského Hradiště, která je jedinou zástupkyní Slovácka v pěvecké televizní soutěži Hlas Česko Slovenska. Spolu se svou kamarádkou Vendulou Pančochovou zazpívaly čtyři písně, například mimořádně náročný duet Barbary Streisand a Celine Dion Tell me.

„Bylo to úžasné, moc jsme si to užily,“ pochvalovaly si po vystoupení talentované zpěvačky.

Veselé okamžiky nastaly při losování tomboly. Výhru v podobě velkého těžkého plochého televizoru musela šťastná vítězka šoupat po zemi, všeobecné veselí vzbudila i hlavní cena, čtyři letní pneumatiky. „Na tuhle cenu jsme fakt čekali,“ smál se šťastný výherce.

Mezi hlavním sálem, kde tancovali na hity Marathon bandu a komorním sálem, kde si zazpívali s gabrielovci, korzovali návštěvníci až do pozdních nočních hodin.

„Ples je i letos striktně benefiční, a tak veškerý výtěžek ze vstupného i tomboly poputuje na podporu našich sociálních služeb. Přesnou částku ještě vyčíslenu nemáme, předpokládáme ale, že se bude pohybovat kolem padesáti tisíc korun,“ uvedla hlavní organizátorka plesu Adéla Kotková. 

Tvůrkyně originálních klobouků: Inspirace? Na poslední chvíli

Kristýna Krysová na kloboukovém báleUž pošesté se poslední březnový den konal v uherskohradišťské Redutě Kloboukový bál. A už pošesté se ho zúčastnila také Kristýna Krysová z Velehradu se svým manželem Mikulášem.  

Ani tentokrát nezklamali a na hlavu si posadili originální vlastnoruční výtvory, které se staly nedílnou součástí jejich oděvu na posledním bále plesové sezony.

„Bál je šestý, takže už mám šestý klobouk. Poprvé jsme si vzali jen obyčejné kloboučky, ale od druhého ročníku jsme se je snažili něčím ozvláštnit,“ vysvětlovala Kristýna.

Na hlavě už tak podle svých slov měli už opravdu neuvěřitelné věci.

„Například plyšové zvířátka, peří nebo gumové bonbóny,“ vzpomíná Kristýna. Letos si třpytivé stříbrné klobouky ozdobili dřevěnými hoblinkami.

„Tentokrát jsem využila materiálu z manželovy dílny. Pracuje se dřevem a bylo mi líto toho krásného odpadu, tak jsem ho zužitkovala.  S inspirací je to těžké. Člověk to musí nechat na poslední chvíli a ono to pak prostě přijde,“ smála se sympatická blondýnka.

V loňském roce dokonce své klobouky ozdobené růžovo-bílými cukrátky věnovali do spontánní dražby.

„Rádi jsme se jich vzdali. Pro dobrou věc uděláme cokoliv a rádi. Akorát jsme ještě ani jednou za šest let nevyhráli vůbec nic v tombole. Tak doufáme, že příští rok už se to změní, určitě zase rádi přijdeme. A zase vymyslíme nějaké ty originální kloboučky,“ slíbila s úsměvem Kristýna Krysová.

Autor: Petra Kučerová