Zítra proběhne Noc divadel. V kolik hodin vše vypukne?

Noc divadel začne v 19 hodin společným potleskem ve všech divadlech. Poté odehrajeme na hlavní scéně muzikál Hra o pyžama, na Malé scéně výjimečně uvedeme reprízu komedie Čarodějnice v kuchyni. Doprovodného programu se pak může zúčastnit každý. Stačí přijít na Malou scénu ve 20.30 hodin a do divadla ve 22.00 hodin, kdy program začíná.

Co tedy na tuto událost chystáte?

Na Malé scéně proběhne beseda s herci inscenace. Na velké scéně chystáme netradiční pyžamovou party, kde si návštěvníci můžou spolu s herci zahrát společenské hry, poslechnout si povídky v podání Pavla Majkuse, nebo zhlédnout záznam naší pohádky Zmatky kolem Katky.

Jaké bude vstupné na Noc divadel?

Pro diváky, kteří jdou v ten večer na představení, je vstup na doprovodný program zdarma. Taktéž mají vstup zdarma ti, kteří přijdou do divadla v pyžamu. Pro ostatní zájemce bude vstupenkou zakoupení propisky s logem divadla za symbolických třicet korun.

Co je Noc divadelNoc divadel je projekt, který v jediný večer symbolicky propojí divadla v desítce evropských zemí. A stejně jako při Noci literatury či Muzejní noci se pořadatelé snaží jejím účastníkům nabídnout tak trochu něco navíc.
European Theatre Night se koná každoročně třetí listopadovou sobotu v 19 hodin. Počátky této divadelní slavnosti sahají do Chorvatska, kde Dětské divadlo Dubrava společně s Divadlem Šibenik uvedlo Noc Kazališta v roce 2008.
První ročník mezinárodního projektu European Theatre Night v České republice uspořádal Divadelní ústav v roce 2013. Zúčastnilo se jej 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů z 25 českých i moravských měst včetně slovácké scény. Divadla tak poprvé otevřela své prostory a během celého dne připravila pro diváky různorodý program od samotných představení přes autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce inscenací, až po prohlídky zákulisí a mnoho dalších zážitků.
Do letošní Noci divadel se v České republice oficiálně zapojí celkem 107 profesionálních i amatérských souborů z 36 měst.

Jaká bude Noc divadel v Hradišti

Již zítra budou mít divadelní nadšenci po celé republice možnost nahlédnout do zákulisí divadel. Bude totiž probíhat mezinárodní akce Noc divadel. V jeden jediný den se divadla otevřou zájemcům a nabídnou jim různorodý program, se kterým by se jinak nepotkali.

Vše vypukne v sobotu v 19.00 hodin společným potleskem ve všech divadlech. Poté divadelníci na hlavní scéně Slováckého divadla odehrají muzikál Hra o pyžama, Malá scéna výjimečně uvede další reprízu komedie Čarodějnice v kuchyni.

Od 20:30 hodin na Malé scéně proběhne beseda s herci. Velká scéna ožije ve 22:00 hodin pyžamovou párty, na které si návštěvníci budou moci zahrát spolu s herci hry jako Aktivitiy, Člověče, nezlob se!, karetní hry nebo speciální Petangue. V sále si zájemci mohou prostřednictvím divadelního záznamu připomenout oblíbenou pohádku Princezny a loupežníci aneb Zmatky kolem Katky, uváděnou v letech 2005-2007. V horním foyer divadla pak bude herec Pavel Majkus číst povídky (nejen) na dobrou noc. A chybět nebude ani „domácí" pohoštění za symbolické ceny. Konec akce je naplánován na jednu hodinu ranní. (kaj)