"Věříme, že se najde hodně takových, kteří budou chtít nahlédnout do zákulisí přípravy hudebních projektů a absolvovat profesionální pěveckou přípravu,“ řekl si herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. První kolo konkurzu se uskuteční již 16. listopadu.

Soutěž není první podobnou akcí divadelníků. Loni se mohla výherkyně jiné soutěže zapojit do muzikálu Donaha!, diváci dostali také možnost povečeřet s herci a zeptat se jich na přípravu muzikálu Adéla ještě nevečeřela, dobročinné akce pravidelně organizují i Rychlé šípy.

„Ukázalo se, že publikum nejrůznější soutěže a hry zajímá a že se do nich rádo zapojuje. Proto vznikla nová soutěž, kterou kolega David Vaculík, jenž je hlavním iniciátorem, pojmenoval SD Faktor,“ přibližuje Josef Kubáník.

Oč jde? Diváci se přihlásí do soutěže a po úspěšném absolvování konkurzu dostanou šanci zazpívat si v doprovodu profesionálních muzikantů a také po boku uherskohradišťských herců. „Je možné, že mezi diváky objevíme talenty, se kterými budeme i nadále spolupracovat a třeba tak někomu splníme jeho sen,“ dodal Kubáník a připomněl, že divadlo v každém roce studuje nový muzikálový titul, kde jsou výborní zpěváci potřební.

První kolo konkurzu se uskuteční 16. listopadu od 8.30 na Malé scéně Slováckého divadla. Zájemci si připraví dvě libovolné písně, které zazpívají bez hudebního doprovodu. Po zdárném absolvování konkurzu proběhne 23. listopadu druhé kolo. Jeho podmínky budou oznámeny na místě. Odbornou porota bude sestavena z profesionálních hudebníků a herců. Přihlášky, ve kterých zájemci uvedou jméno, příjmení, adresu a telefonické či emailové spojení, se shromažďují na adrese sdfaktor@seznam.cz.

(kaj)