„Betlém z minulých let, který vytvořili studenti Středního odborného učiliště v Uherském Brodě, se už za ty roky téměř rozpadal. Oslovili jsme proto řezbáře Jiřího Halouzku, který nám zapůjčil nový betlém," vysvětlila Irena Krejsová z brodského Domu kultury.

Původní Svatou rodinu a dvě ovečky nahradila větší kompozice zahrnující také anděly, Tři krále i vola s oslem, kteří mají svým dechem Ježíška zahřívat.

„Sklízíme samé kladné ohlasy, lidem se velký betlém moc líbí," doplnila Irena Krejsová.

Jeho autor, Jiří Halouzka z Jiříkova, je také tvůrcem největšího betlému světa.

Na jarmarku nechyběl ani tradiční kulturní program, při němž vystoupil mimo jiné soubor Olšava a Oldšava, mažoretky či uherskobrodský Šermířský klub. Množství diváků přilákala ohňová show a samozřejmě rozsvěcování vánočního stromu.

Své stánky letos na náměstí rozestavělo sedmdesát vystavovatelů nabízející speciality slovácké kuchyně či ručně dělané výrobky. Už třetí rok se na Kateřinský jarmark vrátila Lucia Gajdošíková z Trenčína, která tam prodávala dřevěné produkty do domácnosti.

„Jsme tu už asi třetí rok se zbožím, které vytváří můj manžel. A lidé ruční výrobu oceňují. Mají zájem zejména o vařečky, mašlovačky nebo louskáčky na ořechy," uvedla Lucia Gajdošíková.