Masters of Rock i s Avantasia

Vizovice, areál likérky R. Jelínka, 12. července od 22.10
Už XVII. ročník jedné z největších kulturních akcí v republice. Těšit se můžete i na projekt metalové opery Avantasia, jehož autorem je Tobias Sammet, zpěvák a zakladatel skupiny Edguy. Na albech Avantasia se podílí hostující zpěváci a instrumentalisté, ke kterým patří například Oliver Harmann, Bob Catley či Michael Kiske. Kombinací opery a rocku si získali fanoušky po celém světě. Vystoupí od 22. 10 hodin.

Hasičská taneční zábava

Veletiny, sobota 6. července od 19.30 hodin
U příležitosti 90. výročí založení sboru dobrovolných hasičů z Veletin se uskuteční Hasičská taneční zábava. Ta se bude konat v sobotu 6. července od 19.30 hodin. K tanci a poslechu zahraje dechová hudba Hradčovjanka. Oslavy budou ale pokračovat také v neděli od 14 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky současné i historické hasičské techniky.

Rodinné odpoledne

Bílovice, neděle 7. července od 14 hodin
Hasiči z Bílovic pořádají o první červencové neděli Rodinné odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na kouzelnickou show Jirky Hadaše. Pro milovníky piva bude připravena ochutnávka. Nejmenší jistě potěší skákací hrad, malování na obličej nebo pěnová párty. Součástí akce, která začne ve 14 hodin, budou také ukázky hasičské techniky a bohaté občerstvení. 

Koncert Musica Cordis

Poutní bazilika Velehrad, sobota 6. července od 15 hodin
Poutní baziliku na Velehradě naplní v sobotu od 15 hodin tóny Slováckého komorního orchestru v čele s Jiřím Pospíchalem, s nímž tu vystoupí zpěvák světového jména a sólista Národního divadla v Bratislavě Gustáv Beláčka. Mimořádný koncert se uskuteční v rámci malé velehradské poutě a na závěru Dnů lidí dobré vůle. Půjde již o třetí koncert v cyklu Musica Cordis.

Hravá Květná zahrada

Květná zahrada Kroměříž, pátek v 11 a ve 14 hodin
Veselé prázdninové zážitky se dají zažít také v Květné zahradě. Děti i jejich doprovod si mohou užít tu pravou atmosféru Libosadu skrze vyprávění, hry, hudbu a dokonce kouzla. Děti si vyhrají v bludišti i s kuželkami. Program začíná každý prázdninový pátek vždy v 11 a ve 14 hodin, trvá hodinu až devadesát minut a je vhodný pro děti od tří let. Větší skupiny se mohou telefonicky dopředu nahlásit.