V Bojkovicích uspořádají o víkendu pivní slavnosti

Kdy: pátek 8. července a sobota 9. července
Kde: koupaliště Mlýn, Bojkovice

Více než dvacet druhů piva nabídne 4. ročník pivních slavností v Bojkovicích. Kromě zlatavého moku připraví organizátoři akce pro návštěvníky v pátek 8. července i v sobotu 9. července grilované speciality a těšit se lze i na doprovodný program. Kapela Sára odstartuje svůj páteční koncert ve 20 hodin a následovat bude diskotéka. V sobotu od 20 hodin zahrají skupiny Monument z Uherského Hradiště a Rybičky 48. Celá akce se uskuteční v areálu koupaliště Mlýn, kde bude po celý den pro držitele vstupenky koupání zdarma. V pátek ochutnají pivo také o pár kilometrů dál v Přečkovicích. Košt zahájí v 17 hodin v parku u tamního společenského zařízení.

Buchlov budou o víkendu okupovat kováři a nožíři

Kdy: sobota 16. červece a neděle 17. července
Kde: hrad Buchlov

Už podesáté bude druhý červencový víkend na starobylém hradě Buchlov patřit desítkám kovářů a nožířů, kteří budou návštěvníkům tradiční akce ukazovat, že se z kovu dá vytvořit téměř cokoliv. První údery do kovadlin se začnou ozývat za hradbami už od brzkého sobotního rána, ale před zraky návštěvníků budou kováři u deseti výhní na I. a II. hradním nádvoří tvořit svá díla až od 10 hodin. Ve výstavních prostorách a na obou nádvořích se bude konat výstava kovaných plastik a nožů z dílen profesionálních nožířů. V průběhu celé akce se návštěvníci mohou těšit na prohlídky hradu. Stejně jako v minulých letech nebudou na akci s názvem Buchlovské kování chybět kromě mistrů černého řemesla z různých koutů naší vlasti ani kováři ze Slovenska, Belgie a Norska. Od 4. července vytvářejí na Buchlově kováři z Valašska sochu Černé paní buchlovské, která bude natrvalo vystavena v prostorách pevnosti. V sobotu se bude akce konat od 10 do 18 hodin, v neděli od 10 do 15 hodin. V závěru budou vyhlášeny výsledky letošního klání kovaných plastik a vyhlášena bude nejlepší kovářská parta.

Hradiště bude hostit českou beachvolejbalovou elitu

Kdy: celý víkend
Kde: Uherské Hradiště

Na špičkové hráče beach- volejbalu se mohou těšit všichni, kdo zavítají na turnaj Staropramen Cool Český pohár, který se od 8. do 10. července koná v rámci Slováckého léta v Uherském Hradišti.

„Přihlášeni jsou například mistři republiky z roku 2015 David Kufa s Davidem Lencem či legendy beache Petr Beneš s Přemyslem Kubalou, účastníci olympijských her v Londýně," zve ředitel Tomáš Němec do volejbalového areálu za sportovní halou v Uherském Hradišti. Pro velký zájem turnaj začíná už v pátek ve 14 hodin kvalifikací, které se zúčastní 16 týmů. Ty budou bojovat o šest postupových míst. Od sobotních devíti hodin pak vypukne Český pohár, kde se o prvenství utká celkem čtyřiadvacet dvojic.

Vedle již zmíněných hráčů budou k vidění například vítězové halového šampionátu mužů v plážovém volejbale Ondřej Perušic a David Schweiner, dvojice Miroslav Svoboda a Stanislav Vachoušek, přičemž první jmenovaný je odchovancem volejbalu ve Starém Městě a několikanásobný účastník Slováckého beachového léta. Své umění předvedou i reprezentanti v šestkovém volejbale Jan Hadrava a Filip Habr.

„Vyvrcholení turnaje se uskuteční na Masarykově náměstí, kde se odehraje nedělní finále i zápas o třetí místo," upozornil Tomáš Němec.

Sušický koláček a srdce z pouti nezarmoutí

Kdy: neděle 10. července
Kde: Sušice

Ačkoliv mariánská pouť v Sušicích, která se bude konat o druhé červencové neděli, bude tak trochu ve stínu pompézní pouti velehradské, předchází jí v dědině pečlivá příprava. Sušická pouť bude podle starostky obce Ladislavy Vlachynské probíhat především v rovině duchovní. Zahájena bude před kaplí Panny Marie z roku 1886 slavnostní mší svatou, kterou bude celebrovat správce jalubské farnosti P. Vojtěch Daněk, hudebně ji doprovodí dechová kapela Nedakoňanka.

„Poutníci, kteří přijdou na bohoslužbu, dostanou perníkové srdce z pouti. Peče nám je Anna Vydržalová z Jankovic. Koláčky pro poutníky zase napeče Marie Mikulíková," poutá na pouť první žena Sušic.

Nabídka na příští víkend

Kupkofest

Kdy: sobota 16. července
Kde: v Nivnici

Kdo dává přednost hudbě, může se těšit na Kupkofest, jehož hlavními hvězdami budou v sobotu 16. července na Nivnické riviéře skupina Udg, Michal Hrůza a Xindl X. www.kupkofest.cz