Letní festival vína v Hradišti: 140 vinných vzorků i speciality šéfkuchaře

Uherské Hradiště – Masarykovo náměstí se na den stane vinařským rájem. V sobotu 9. června bude hradišťské hlavní náměstí plné stánků, které budou nabízet k ochutnávce 140 vzorků vín od dvanácti regionálních vinařství. Kromě ochutnávky vín budou moct příchozí ochutnat také gastronomické speciality šéfkuchaře Pavla Daňka nebo sýry z javornické domácí farmy. Přehlídku vín bude celý den doplňovat cimbálová muzika Šmrnc. V 19 hodin se na pódiu za přítomnosti hradišťského starosty Stanislava Blahy uskuteční slavnostní otevření láhve nového ročníku VOC Blatnice. Celou akci večer završí koncert cimbálové muziky Čechovci. (kve)

Nechejte se zlákat hradišťskými chodníčky

Uherské Hradiště – Pěší sedmikilometrovou vycházku s názvem Hradišťské chodníčky, která je zařazena do akce širšího významu Toulavý kočárek 2018, uspořádá v sobotu už potřinácté Klub českých turistů Uherské Hradiště. Rodiny s dětmi, ale i jednotlivci mohou zvolit mezi půl devátou a desátou hodinou libovolný čas k tomu, aby se u hradišťského nákupního střediska Dukla prezentovali na startu turisticko-soutěžní akce. S účastnickým listem se pak vydají podle mapky po městských chodníčcích. Na trase bude účastníky čekat celá řada hezkých zážitků, ale také plnění nejrůznějších úkolů, které jim pořadatelé připraví. Za splnění dovednostních úkolů je pořadatelé v cíli, který bude od 12 do 13 hodin u nákupního střediska Dukla, odmění pamětními listy a dárečky. (zs)

Pohádkový park vtáhne děti do kouzelného světa

Uherské Hradiště – I na červen, poslední měsíc před prázdninami, připravil Dům dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště pro kluky a holky několik zajímavých akcí. Jednou z nich je Pohádkový park, v nějž se v sobotu od 9.30 promění uherskohradišťské  Smetanovy sady. Pod zeleným baldachýnem stromů se mohou děti setkat v parku s řadou pohádkových postaviček. Třeba s princeznou, černokněžníkem, čerticí, vodníkem, ptákem Ohnivákem či čarodějnicí, která bude ve zlém kotli vařit lektvar. U pohádkových postaviček budou děti plnit nejrůznější úkoly. Budou zajímavé i veselé, lehčí i těžší. Dítě, které je splní, se může těšit na sladkou odměnu. (zs)

Bojkovice budou žít Světlovským bálem

Bojkovice – Exotiku přivezou o víkendu do Bojkovic folklorní soubory z Mexika a Kypru. Na už 14. ročník Světlovského bálu letos poprvé zavítá kyperský velvyslanec Antonios Theocharous. Hlavní program se bude konat v sobotu od 16.30 na tamním Tillichově náměstí. Kromě zahraničních hostů vystoupí Dolinečka ze Starého Města, Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Vonička z Havířova, Lipovec ze Slovenska a samozřejmě domácí Světlovánek, jež doprovodí cimbálové muziky Bojkovjan, Koménka a ZUŠ Bojkovice. Novinka letošního ročníku je sobotní večerní vystoupení právě kyperského a mexického souboru a také rozšíření festivalu do Luhačovic, kde budou mít zahraniční soubory nedělní vystoupení na kolonádě. Festivalu se účastní přes 350 tanečníků a muzikantů. (bm)

Hlavní tip UH:

PRAŽSKÝ VÝBĚR
Kdy: pátek od 20 hodin
Kde: zámecký amfiteátr Buchlovice
Na jubilejním 20. ročníku festivalu Buchlovské hudební léto v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích zahraje v pátek legendární Pražský výběr. Na Buchlovském hudebním létě se rockoví nestoři představí už potřetí. Kapela vystoupí v klasické sestavě – Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš. Předskokanem Pražského výběru bude zlínská kapela Kochta band, ta vystoupí před 20. hodinou.(kve)

Krátké tipy:

TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE
Kdy: od pátku do neděle
Kde: Reduta a Masarykovo náměstí Uherské Hradiště
Co: ekologický festival, po celý víkend výstava kaktusů, v sobotu vernisáž fotosoutěže, v neděli koncert na náměstí

NOC S METODĚJEM
Kdy: pátek od 16.30
Kde: Výšina sv. Metoděje Uherské Hradiště
Co: středověké odpoledne, v 17.00 koncert kapely Tempus, od 20.30 vystoupí Vlasta Redl

SVĚTLOVSKÝ BÁL
Kdy: od pátku do neděle
Kde: Tillichovo náměstí Bojkovice
Co: hlavní pořad v sobotu od 16.30, vystoupí i soubor z Mexika, Kypru, Slovenska i domácí